Tulokset

4 x 100 m 1-4 lk tytöt Loppukilpailu

  1. 80 Vetelin keskuskoulu 1                   1.00,28  
        Siirilä Elli, Kari Viivi-Leena, Koskimäki Saana, Pakkala Fanni 
  2. 42 Herralan Koulu 1                        1.00,32  
        Kivimäki Joanna, Ketonen Veera, Haapamäki Nea, Mäenpää Sanja 
  3. 63 Otsonkoulu 1                            1.02,58  
        Pricilla Tenhunen, Emmi Väänänen, Ilona Yltiö, Selina Hirvilampi 
  4. 48 Keski-Palokan koulu 1                   1.03,49  
        Christine Kuusisto, Eevi Ylitalo, Sara Rantonen, Ella Salmela 
  5. 45 Isolahden koulu 1                       1.05,57  
        Clara Wingren, Mai Siltanen, Saara Mahlanen, Hertta Ekman 
  6. 72 Suvilahden koulu 1                      1.06,27  
        Iiris Hautala, Olivia Palomäki, Nea Schreibmaier, Saraswati Numminen 
  7. 55 Länsimetsän koulu 1                     1.06,62  
        Karla Ristolainen, Senni Schulte-Tigges, Cecilia Arpiainen, Grace Uwase 
  8. 60 Nummen koulu 1                          1.06,69  
        Jussila Lotta, Iina Kumpulainen, Ahola Nea, Berisha Maaria 

4 x 100 m 1-4 lk tytöt Alkuerät

  1. 80 Vetelin keskuskoulu 1                   1.02,06q 
  2. 42 Herralan Koulu 1                        1.02,59q 
  3. 63 Otsonkoulu 1                            1.02,75q 
  4. 48 Keski-Palokan koulu 1                   1.03,66q 
  5. 45 Isolahden koulu 1                       1.05,57q 
  6. 60 Nummen koulu 1                          1.06,32q 
  7. 72 Suvilahden koulu 1                      1.06,69q 
  8. 55 Länsimetsän koulu 1                     1.06,74q 
  9. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1               1.06,76  
 10. 48 Keski-Palokan koulu 2                   1.08,70  
 11. 44 Huutoniemen koulu 1                     1.09,34  
 12. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1              1.10,25  
 13. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 2               1.11,03  
 14. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                   1.11,16  
 15. 75 Vaasan Keskuskoulu 7                    1.11,64  
 16. 75 Vaasan Keskuskoulu 6                    1.13,48  
 17. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                    1.14,13  
 18. 75 Vaasan Keskuskoulu 4                    1.14,28  
 19. 75 Vaasan Keskuskoulu 5                    1.14,33  
 20. 75 Vaasan Keskuskoulu 3                    1.16,46  
 21. 72 Tervajoen koulu 1                       1.22,50  
 22. 73 Tervajoen koulu 2                       1.30,87  
     75 Vaasan Keskuskoulu 1                        DNS  

Erä 1

  1. 63 Otsonkoulu 1                            1.02,75q 
        Pricilla Tenhunen, Emmi Väänänen, Ilona Yltiö, Selina Hirvilampi 
  2. 48 Keski-Palokan koulu 1                   1.03,66q 
        Christine Kuusisto, Eevi Ylitalo, Sara Rantonen, Ella Salmela 
  3. 45 Isolahden koulu 1                       1.05,57q 
        Clara Wingren, Mai Siltanen, Saara Mahlanen, Hertta Ekman 
  4. 60 Nummen koulu 1                          1.06,32q 
        Iina Kumpulainen, Jussila Lotta, Ahola Nea, Berisha Maaria 
  5. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                   1.11,16  
        Emma West, Virkkunen Roosa, Diane Mutesi, Forslund Lilja 
  6. 75 Vaasan Keskuskoulu 7                    1.11,64  
        Waltermann Ilmi, Kantell Jessica, Porentola Aada, Ombela Saara 
  7. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                    1.14,13  
        Joensuu Maari, Vedenjuoksu Elsi, Lahtinen Alva, Kotanen Jonna 
     75 Vaasan Keskuskoulu 1                        DNS  
        Valli Oona, Viitala Ella, Pukkinen Elsi, Paloniemi Tuulia 

Erä 2

  1. 42 Herralan Koulu 1                        1.02,59q 
        Kivimäki Joanna, Ketonen Veera, Haapamäki Nea, Mäenpää Sanja 
  2. 72 Suvilahden koulu 1                      1.06,69q 
        Iiris Hautala, Olivia Palomäki, Nea Schreibmaier, Saraswati Numminen 
  3. 55 Länsimetsän koulu 1                     1.06,74q 
        Karla Ristolainen, Senni Schulte-Tigges, Cecilia Arpiainen, Grace Uwase 
  4. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1               1.06,76  
        – Kauste Zara Gauffin, Saara Nyrhilä, Juliana Brändström, Veera Tuomaala 
  5. 75 Vaasan Keskuskoulu 4                    1.14,28  
        Rintamäki Adalmina, Tuominiemi Venla, Rantala Siiri, Seppo Joanna 
  6. 75 Vaasan Keskuskoulu 5                    1.14,33  
        Hovinmäki Aada, Rentola Evilda, Laiho Jenna, Krankkala Ella 
  7. 72 Tervajoen koulu 1                       1.22,50  
        Odette Lähdesmäki, Ilona Mäki, Elli Parkkari, Maiju Taittonen 

Erä 3

  1. 80 Vetelin keskuskoulu 1                   1.02,06q 
        Kari Viivi-Leena, Pakkala Fanni, Koskimäki Saana, Siirilä Elli 
  2. 48 Keski-Palokan koulu 2                   1.08,70  
        Sara Sormunen, Leea Arvaja, Hilla Savioja, Amanda Miskala 
  3. 44 Huutoniemen koulu 1                     1.09,34  
        Hanna Kivioja, Vilma Jokela, Siiri Nuutinen, Viivi Norrback 
  4. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1              1.10,25  
        Noora Lepistö, Milja Karlsson, Edit Valtari, Levonen Ida 
  5. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 2               1.11,03  
        Emilia Klemets, Maia Hirvelä, Elina Björs, Eveliina Liljestrand 
  6. 75 Vaasan Keskuskoulu 6                    1.13,48  
        4B Susu, Valkeakari Henna, Nadifo Abdullahi Istar, Nadifo Abdullahi Rayaan 
  7. 75 Vaasan Keskuskoulu 3                    1.16,46  
        Hirvinen Varpu, Kankaanpää Emma, Suonpää Sara, Laitila Lotta 
  8. 73 Tervajoen koulu 2                       1.30,87  
        Emilia Kujanpää, Silja Parkkari, Siiri Munkki, Frida Kankaanpää 

4 x 800-200 m 1-4 lk tytöt Loppukilpailu


  1. 65 Palonkylän koulu 1                      7.06,11  
        Niemelä Jiina, Karjanlahti Serafiina, Köykkä Oona-Maria, Autio Minea 
  2. 42 Herralan Koulu 1                        7.24,33  
        Haapamäki Nea, Mäenpää Sanja, Kivimäki Joanna, Ketonen Veera 
  3. 63 Otsonkoulu 1                            7.31,98  
        Pricilla Tenhunen, Minttu Saari, Emmi Väänänen, Ilona Yltiö 
  4. 80 Vetelin keskuskoulu 1                   7.46,87  
        Siirilä Elli, Kari Viivi-Leena, Koskimäki Saana, Pakkala Fanni 
  5. 44 Huutoniemen koulu 1                     7.54,73  
        Hanna Kivioja, Siiri Nuutinen, Vilma Jokela, Viivi Norrback 
  6. 48 Keski-Palokan koulu 1                   8.03,24  
        Christine Kuusisto, Leea Arvaja, Ella Salmela, Eevi Ylitalo 
  7. 48 Keski-Palokan koulu 2                   8.04,13  
        Sara Rantonen, Hilla Savioja, Amanda Miskala, Rita Rantonen 
  8. 75 Vaasan Keskuskoulu 1                    8.27,63  
        Grev Alexandra, Nadifo Abdullahi Rayaan, Hietikko Mimosa, Nadifo Abdullahi Istar 
  9. 72 Tervajoen koulu 1                       8.58,12  
        Maiju Taittonen, Odette Lähdesmäki, Jenna Yli-Kiikka, Iida Heinonen 

16 x 80 m sukkula 1-4lk Loppukilpailu

  1. 72 Suvilahden koulu 1                       3.30,4  
  2. 63 Otsonkoulu 1                             3.36,5  
  3. 60 Nummen koulu 2                           3.36,7  
  4. 48 Keski-Palokan koulu 1                    3.36,8  
  5. 44 Huutoniemen koulu 1                      3.37,4  
  6. 55 Länsimetsän koulu 1                      3.39,9  
  7. 45 Isolahden koulu 1                        3.40,3  
  8. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1                3.40,6  
  9. 58 Merikaarron koulu 1                      3.43,7  
 10. 62 Onkilahden koulu 1                       3.46,0  
 11. 44 Huutoniemen koulu 2                      3.48,3  
 12. 62 Onkilahden koulu 6                       3.49,2  
 13. 66 Perälän koulu Laihia 1                   3.49,5  
 14. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                    3.51,2  
 15. 75 Vaasan Keskuskoulu 8                     3.52,0  
 16. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1               3.52,8  
 17. 75 Vaasan Keskuskoulu 5                     3.55,4  
 18. 75 Vaasan Keskuskoulu 7                     3.55,7  
 19. 60 Nummen koulu 3                           3.59,9  
 20. 62 Onkilahden koulu 5                       4.01,5  
 21. 62 Onkilahden koulu 3                       4.14,6  
 22. 62 Onkilahden koulu 2                       4.15,1  
 23. 62 Onkilahden koulu 4                       4.22,9  
 24. 72 Tervajoen koulu 1                        4.26,5  
 25. 60 Nummen koulu 1                           4.27,2  
     75 Vaasan Keskuskoulu 1                        DNS  
     75 Vaasan Keskuskoulu 2                        DNS  
     75 Vaasan Keskuskoulu 3                        DNS  
     75 Vaasan Keskuskoulu 4                        DNS  
     75 Vaasan Keskuskoulu 6                        DNS  
     75 Vaasan Keskuskoulu 9                        DNS  

B-erä

  1. 75 Vaasan Keskuskoulu 5                     3.55,4  
        Alma Ekman, Minni Ekman, Asha Hersi, Sandra Linjamaa, Kerttu Okkonen, 
        Amanda Risku, Emmy Tolonen, Jade Vartiala, Axel Langhed, Jesse Lehtikevari, 
        Lauri Niemi-Nikkola, Mikael Saastamoinen, Rasmus Seppälinna, Veeti Sjöberg, 
        Abdulrahman Rasuev, Edin Petak 
  2. 62 Onkilahden koulu 2                       4.15,1  
        Enni Alaluusua, Mariela Kurkimäki, Eevi Heinola, Lilja Seppä, Aino Martin, 
        Neea Uusitupa, Zeynab Karimova, Nora Maskalin, Andras Balazsin, Lucas Franke, 
        Aleksi Kytöharju, Olli Ketola, Eris Hoti, Onni Finskas, Otto Ristolainen, 
        Eeli Vilenius 
  3. 62 Onkilahden koulu 4                       4.22,9  
        Unna Pöntinen, Roosa Ekroos, Lily Phillips, Jade Paavola, Menem Yara Abdul, 
        Aada Antell, Yasmin Ali, Ekaluokkalainen Elli, Aatu Saarela, Onni Mielty, 
        Eetu Jolula, Topi Hämäläinen, Jimi Beijar, Eetu Aho, Jimi Hautala, 
        Yomi Ademola 
  4. 72 Tervajoen koulu 1                        4.26,5  
        Silja Parkkari, Aada Alpua, Maiju Taittonen, Odette Lähdesmäki, Siiri Munkki, 
        Emilia Kujanpää, Frida Kankaanpää, Minttu Tammi, Eetu Kytökangas, Konsta Kangas, 
        Samu Vuori, Santtu Vuori, Jussi Panula, Jere Mäkynen, Justus Mäkelä, 
        Tuukka Vuollet 
  5. 60 Nummen koulu 1                           4.27,2  
        Deng Achieng, Fazekas Luca, Efremova Veronika, Alfatin Noora, Pihlakas Milena, 
        Saari Karoliina, Alfatin Saara, Fari Kiara, Keskitalo Tuukka, Ervasti Leo, 
        Borisov Ivan, Koivisto Jami, Akol Nyako, Sibomana Moise, Bubik Alex, 
        Rantala Aatu 
     75 Vaasan Keskuskoulu 1                        DNS  
        Ezziti Selma, Huhta-Kahma Kerttu, Huusko Emmi, Lintala Taika, Mäntymaa Iida, 
        Palola Enni, Paloniemi Saana, Välimäki Miina, Joensuu Kaius, Kurkela Jouka, 
        Lankinen Noa, Latva Samuel, Livera Aldo, Närvä Juuso, Pikkala Veikka, 
        Puska Markus 
     75 Vaasan Keskuskoulu 2                        DNS  
        Hurtig Tiuku, Järvinen Henna, Keravuori Lilli, Leminen Nelli, Niemi Emmi, 
        Perttola Veera, Savolainen Sofia, Ehrnrooth Arvi, Granqvist Otto, Hoppi Lukas, 
        Laitinen Santiago, Lillvik Anton, Loukiainen Taavi, Niemi Mikael, Pörtfors Nooa 
     75 Vaasan Keskuskoulu 3                        DNS  
        Tolonen Suvi, Uljas Selja, Hammarström Roosa, Lehtimäki Helli, Majabacka Iisa, 
        Mäkinen Neea, Paalosmaa Iisa, Norrena Oliver, Päivike Joonas, Vaaramo Noel, 
        Vainio Onni, Rautava Niklas, Tuominen Urho, Uusi-Ranta Juuso, Viinamäki Ilari, 
        Väyrynen Eemil 
     75 Vaasan Keskuskoulu 4                        DNS  
        Kallio Ada, Sjöberg Shiru, Kuikka Wilma, Viinamäki Vilma, Ovaska Ancelica, 
        Pekkarinen Oona, Pekkarinen Noora, Perälä Silja, Kaataja Jimi, Tervo Ukko, 
        Rissanen Oliver, Wegelius Max, Hirvelä Luukas, Harri Topias, Palmgren Henrik, 
        Perkkiö Uula 
     75 Vaasan Keskuskoulu 6                        DNS  
        Jämsä Aino, Pukkinen Iina, Pekkala Sanni, Haka Adaliina, Elmunen Eerika, 
        Taivassalo Senni, Rentola Eedla, Pakarinen Maija, Piiroinen Lari, Välimäki Aapo, 
        Perälä Juho, Miilumäki Roni, Lehtomäki Vili, Jokinen Samu, 
        Rinta-Knuuttila Onni-Matias, Hautala Joona 
     75 Vaasan Keskuskoulu 9                        DNS  
        Zeinab Fars, Zoleikha Fars, Prayer Daydon, Erica Kotanen, Isra Badaradinmohamm, 
        Kallio Ellen, Jade Nevantakanen, Julia Veikkola, Aliasghar Qasemi, Jukera Loku, 
        Ari Peräsalo, Olli Riskula, Miika Lehtikevari, Ukko Mäkinen, Justus Salo, 
        Ilmari Talja 

A-erä

  1. 72 Suvilahden koulu 1                       3.30,4  
        Iiris Hautala, Neema Muiruri, Senni Backman, Fanni-Fiona Valtonen, 
        Eleonoora Laaksonen, Nea Schreibmaier, Olivia Palomäki, Saraswati Numminen, 
        Miika Kela, Anton Karjalainen, Saish Injal, Justus Swahn, Eemil Myllykangas, 
        Iiro Ala-Heikkilä, Petrik Palmroth, Joel Ahomäki 
  2. 63 Otsonkoulu 1                             3.36,5  
        Emmi Väänänen, Saaga Sulkava, Jenni Suosalo, Ella Kankaanpää, Milka Ahopelto, 
        Ilona Yltiö, Selina Hirvilampi, Pricilla Tenhunen, Aapeli Hietakangas, 
        Mateusz Mielniczek, Matias Mäenniemi, Daniel Vuorimäki, Juuso Syrjälä, 
        Iiro Latvanen, Koskinen Topias, Atte Saarimäki 
  3. 60 Nummen koulu 2                           3.36,7  
        Kumpulainen Iina, Berisha Maaria, Aspbäck Juuli, Ala-Lähdesmäki Mira, Ahola Nea, 
        Minka Keskitalo, Jalava Iida, Sandell Henna, Petander Eeli, Järvinen Oskari, 
        Sten Lauri, Mäenpää Rene, Kaivonen Kasper, Välisaari Ville, Viianen Sakari, 
        Virkunen Miska 
  4. 48 Keski-Palokan koulu 1                    3.36,8  
        Sara Sormunen, Sara Rantonen, Leea Arvaja, Christine Kuusisto, Amanda Miskala, 
        Eevi Ylitalo, Ella Salmela, Hilla Savioja, Noel Määttä, Elmeri Aarrejoki, 
        Robin Baldwin, Miko Timisjärvi, Tarmo Ässämäki, Leevi Kokkonen, Morten Mehtälä, 
        Veeti Louhivaara 
  5. 44 Huutoniemen koulu 1                      3.37,4  
        Siiri Nuutinen, Adhal Wol, Viivi Norrback, Vilhelmiina Fagerström, Vilma Jokela, 
        Nelli Suhonen, Hanna Kivioja, Eeva Albino, Lassi Tuhkanen, Emil Alexandersson, 
        Lauri Mäki, Jussi Niemi, Nico Nikkinen, Lenni Autio, Verne Dahl, Lenni Urpiola 
  6. 55 Länsimetsän koulu 1                      3.39,9  
        Aino Isoniemi, Ella Hautamäki, Anni Rantamäki, Jemina Lassila, Karla Ristolainen, 
        Cecilia Arpiainen, Senni Schulte-Tigges, Grace Uwase, Taavi Heimonen, Juuso Harju, 
        Jesper Påfs, Oliver Manninen, Jimi Ahlsved, Joona Haarala, Oskari Jussila, 
        Werneri Mylläri 
  7. 45 Isolahden koulu 1                        3.40,3  
        Clara Wingren, Saara Mahlanen, Iris Ernits, Rosa Luikku, Abdulmenem Mahmoud Yamaha, 
        Ronja Linna, Mai Siltanen, Hertta Ekman, Oskari Kärki, Kuek Wieu, Eeli Palomäki, 
        Igor Posutilo, Miika Nordström, Aleksanteri Rönkkö, Pyry Riikonen, Anton Heinonen 
  8. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1                3.40,6  
        Zara Gauffin – Kauste, Jenna Ruokonen, Saara Nyrhilä, Emilia Klemets, 
        Iida Lahtinen, Maia Hirvelä, Elina Björs, Eveliina Liljestrand, Rasmus Joensuu, 
        Akil Kelmendi, William Fager, Jyri Kukkola, Veeti Mäntymäki, Amil Kelmendi, 
        Kevin Granholm, Joona Hietamäki 
  9. 58 Merikaarron koulu 1                      3.43,7  
        Sofia Keski- Nikkola, Annika Malinen, Judit Kalliokoski, Pipsa Heikkinen, 
        Milja Mäkiranta, Eve Hakari, Essi Littow, Emma Vanhala, Otto Laukas, 
        Petro Nikkinen, Aleksi Linna, Saku Murto, Santeri Hakala, Niilo Hietanen, 
        Hugo Kuusisto, Axel Kuronen 
 10. 62 Onkilahden koulu 1                       3.46,0  
        Laulaja Emma, Viitasalo Kaisa, Alaluusua Iida, Laurila Alexandra, Sihvonen Elina, 
        Tiihonen Minea, Roiha Julia, Juutinen Heini, Lukkari Lilja, Kleemola Maija, 
        Niemikorpi Anni, Jylhä Aleksi, Asukas Aaron, Lindfors Ami, Aho Anastasia, 
        Ibrahem Nasrallah Mohammed 
 11. 44 Huutoniemen koulu 2                      3.48,3  
        Venla Kesseli, Emma Sved, Alma Rantamäki, Nella Saarikoski, Lotta Huhta, 
        Saana Kauranen, Ella Mäkiranta, Nora Männi, Santtu Aspfors, Rasmus Kenni, 
        Teemu Välivainio, Kalle Uutela, Kalle Huhta, Samuli Hietikko, Onni Honkaniemi, 
        Julius Tunturi 
 12. 62 Onkilahden koulu 6                       3.49,2  
        Reeti Salomaa, Kasperi Laitalainen, Raul Khalifa, Leevi Laulaja, 
        Lenni Hiironniemi, Juuso Vahtera, Noel Ulmanen, Vertti Nyström, Vuorinen Mirella, 
        Mikaela Ainassaari, Venla Salonen, Aamu Saarela, Elli Koivusalo, Salma Omar, 
        Angela Donje, Pihla Keltamäki 
 13. 66 Perälän koulu Laihia 1                   3.49,5  
        Jatsko Lisett, Järviö Anni, Kumara Olivia, Timo Emilia, Varala Nelli, Somppi Pinja, 
        Visuri Viivi, Runsala Ella, Visuri Viljami, Liljeqvist Arttu, Tuominen Antton, 
        Halmes Aatu, Timo Viljami, Vesala Eerik, Uuttu Joona, Somppi Joona 
 14. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                    3.51,2  
        Niemi Emma, Essi Ekholm, Ollus Ellen, Åbacka Ida, Angalo Nargis, Samra Gaber, 
        Zuhur Omar, Deng Madut, Veeti Viljamaa, Anttonen Samuel, Korkeala Ilmari, 
        Dahlström Onni, Savela Oskari, Garang Machol, Tuomaala Hilma, Antila Elias 
 15. 75 Vaasan Keskuskoulu 8                     3.52,0  
        Henna Valkeakari, 4B Elsa, Hietikko Mimosa, Guya Hellen, Nadifo Abdullahi Istar, 
        Nadifo Abdullahi Rayaan, Haajamo Meri, 4B Senni, 4B Max, Hugo Vanhaviitakoski, 
        Aaron Rintamäki, Badaradin Tarik, Ghaderi Roni, 4B Severi, 4B Nestor, 
        Juoksijalle 4B/ 4C Vielätilaa 
 16. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1               3.52,8  
        Noora Lepistö, Milja Karlsson, Milja Siekkinen, Heidi Rajamäki, Helmi Syri, 
        Roosa Mäkinen, Ida Levonen, Silja Vaarasto, Miro Syri, Emil Nabb, Kininen Arttu, 
        Santeri Sillanpää, Lukas Hellbom, Samuli Rintamäki, Kaleva Tyystjärvi, Vili Kivimäki 
 17. 75 Vaasan Keskuskoulu 7                     3.55,7  
        Ella Krankkala, Jenna Laiho, Emmi-Julia Aho, Eeva Kuusisto, Evilda Rentola, 
        Aada Hovinmäki, Alexandra Grev, Siiri Rintamäki, Ilari Hirvelä, Olli Koskiniemi, 
        Lassi Tuovinen, Väinö Juuti, Aaron Hovinmäki, Kalle Anttila, Jooa Hurtig, Aatu Jämsä 
 18. 60 Nummen koulu 3                           3.59,9  
        Tikkaoja Jenni, Hautasaari Elina, Ali Razan, Lehmus Emmi, Kangasluoma Emmi, 
        Al-Zehhawi Sozyar, Jussila Lotta, Niinistö Helmi, Hiraabe Fuad, Kelmendi Besart, 
        Tapio Jimi, Borin Phongphisut, Hopponen Valtteri, Antti Filppula, Granö Eetu, 
        Ahmadi Hadi 
 19. 62 Onkilahden koulu 5                       4.01,5  
        Arina Karasonova, Johanna Jürgens, Viena Ristolainen, Ronja Hiisvirta, 
        Natalia Vuorinen, Tuuli Turunen, Stella Kaivo-Oja, Saana Tuononen, Oskari Pajunen, 
        Aaro Vertanen, Eino Sillanpää, Kalle Syväluoma, Verneri Uljas, Mikael Suutari, 
        Wäinö Haapaoja, Jonas Blomberg 
 20. 62 Onkilahden koulu 3                       4.14,6  
        Josette Holm, Sylva Ogundipe, Sara Hirvi, Ella Passi, Milja Rantala, 
        Anni Vuohelainen, Eevi Mäenpää, Pinja Annila, Oiva Kivisaari, Andreas Latvala, 
        Joona Lukkari, Emil Eklund, Joona Kiippa, Niko Kaunismäki, Onni Rintamäki, 
        Eeli Puskala 

16 x 80 m sukkula 1-4lk Alkuerät

  1. 72 Suvilahden koulu 1                       3.31,2q 
  2. 63 Otsonkoulu 1                             3.36,3q 
  3. 44 Huutoniemen koulu 1                      3.36,5q 
  4. 48 Keski-Palokan koulu 1                    3.39,4q 
  5. 60 Nummen koulu 2                           3.40,1q 
  6. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1                3.40,7q 
  7. 45 Isolahden koulu 1                        3.41,0q 
  8. 55 Länsimetsän koulu 1                      3.42,6q 
  9. 44 Huutoniemen koulu 2                      3.44,7q 
 10. 58 Merikaarron koulu 1                      3.45,0q 
 11. 62 Onkilahden koulu 1                       3.47,6q 
 12. 66 Perälän koulu Laihia 1                   3.49,9q 
 13. 62 Onkilahden koulu 6                       3.51,7q 
 14. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                    3.54,6q 
 15. 75 Vaasan Keskuskoulu 8                     3.54,7q 
 16. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1               3.54,9q 
 17. 75 Vaasan Keskuskoulu 7                     3.55,9q 
 18. 62 Onkilahden koulu 5                       4.03,0q 
 19. 60 Nummen koulu 3                           4.05,7q 
 20. 62 Onkilahden koulu 3                       4.18,8q 
 21. 62 Onkilahden koulu 2                       4.21,6q 
 22. 60 Nummen koulu 1                           4.25,6q 
 23. 72 Tervajoen koulu 1                        4.29,7q 
 24. 62 Onkilahden koulu 4                       4.30,1q 
     75 Vaasan Keskuskoulu 1                        DNS  
     75 Vaasan Keskuskoulu 2                        DNS  
     75 Vaasan Keskuskoulu 3                        DNS  
     75 Vaasan Keskuskoulu 4                        DNS  
     75 Vaasan Keskuskoulu 5                        DNS  
     75 Vaasan Keskuskoulu 6                        DNS  
     75 Vaasan Keskuskoulu 9                        DNS  

Erä 1

  1. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1                3.40,7q 
        Zara Gauffin – Kauste, Saara Nyrhilä, Emilia Klemets, Maia Hirvelä, Elina Björs, 
        Eveliina Liljestrand, Rasmus Joensuu, Akil Kelmendi, William Fager, Jyri Kukkola, 
        Veeti Mäntymäki, Amil Kelmendi, Kevin Granholm, Joona Hietamäki 
  2. 45 Isolahden koulu 1                        3.41,0q 
        Clara Wingren, Saara Mahlanen, Iris Ernits, Rosa Luikku, Abdulmenem Mahmoud Yamaha, 
        Ronja Linna, Mai Siltanen, Hertta Ekman, Oskari Kärki, Kuek Wieu, Eeli Palomäki, 
        Igor Posutilo, Miika Nordström, Aleksanteri Rönkkö, Pyry Riikonen, Anton Heinonen 
  3. 44 Huutoniemen koulu 2                      3.44,7q 
        Venla Kesseli, Emma Sved, Alma Rantamäki, Nella Saarikoski, Lotta Huhta, 
        Saana Kauranen, Ella Mäkiranta, Nora Männi, Santtu Aspfors, Rasmus Kenni, 
        Teemu Välivainio, Kalle Uutela, Kalle Huhta, Samuli Hietikko, Onni Honkaniemi, 
        Julius Tunturi 
  4. 58 Merikaarron koulu 1                      3.45,0q 
        Sofia Keski- Nikkola, Annika Malinen, Judit Kalliokoski, Pipsa Heikkinen, 
        Milja Mäkiranta, Eve Hakari, Essi Littow, Emma Vanhala, Otto Laukas, 
        Petro Nikkinen, Aleksi Linna, Saku Murto, Santeri Hakala, Niilo Hietanen, 
        Hugo Kuusisto, Axel Kuronen 
  5. 62 Onkilahden koulu 1                       3.47,6q 
        Laulaja Emma, Viitasalo Kaisa, Alaluusua Iida, Laurila Alexandra, Sihvonen Elina, 
        Tiihonen Minea, Roiha Julia, Juutinen Heini, Lukkari Lilja, Kleemola Maija, 
        Niemikorpi Anni, Jylhä Aleksi, Asukas Aaron, Lindfors Ami, Aho Anastasia, 
        Ibrahem Nasrallah Mohammed 
  6. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                    3.54,6q 
        Niemi Emma, Essi Ekholm, Ollus Ellen, Åbacka Ida, Angalo Nargis, Samra Gaber, 
        Zuhur Omar, Deng Madut, Veeti Viljamaa, Anttonen Samuel, Korkeala Ilmari, 
        Dahlström Onni, Savela Oskari, Garang Machol, Tuomaala Hilma, Antila Elias 
  7. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1               3.54,9q 
        Noora Lepistö, Milja Karlsson, Milja Siekkinen, Heidi Rajamäki, Helmi Syri, 
        Roosa Mäkinen, Ida Levonen, Silja Vaarasto, Miro Syri, Emil Nabb, Kininen Arttu, 
        Santeri Sillanpää, Lukas Hellbom, Samuli Rintamäki, Kaleva Tyystjärvi, Vili Kivimäki 
  8. 62 Onkilahden koulu 5                       4.03,0q 
        Arina Karasonova, Johanna Jürgens, Viena Ristolainen, Ronja Hiisvirta, 
        Natalia Vuorinen, Tuuli Turunen, Stella Kaivo-Oja, Saana Tuononen, Oskari Pajunen, 
        Aaro Vertanen, Eino Sillanpää, Kalle Syväluoma, Verneri Uljas, Mikael Suutari, 
        Wäinö Haapaoja, Jonas Blomberg 
  9. 60 Nummen koulu 3                           4.05,7q 
        Tikkaoja Jenni, Hautasaari Elina, Ali Razan, Lehmus Emmi, Kangasluoma Emmi, 
        Al-Zehhawi Sozyar, Jussila Lotta, Niinistö Helmi, Hiraabe Fuad, Kelmendi Besart, 
        Tapio Jimi, Borin Phongphisut, Hopponen Valtteri, Antti Filppula, Granö Eetu, 
        Ahmadi Hadi 
 10. 62 Onkilahden koulu 4                       4.30,1q 
        Unna Pöntinen, Roosa Ekroos, Lily Phillips, Jade Paavola, Menem Yara Abdul, 
        Aada Antell, Yasmin Ali, Ekaluokkalainen Elli, Aatu Saarela, Onni Mielty, 
        Eetu Jolula, Topi Hämäläinen, Jimi Beijar, Eetu Aho, Jimi Hautala, Yomi Ademola 
     75 Vaasan Keskuskoulu 1                        DNS  
        Ezziti Selma, Huhta-Kahma Kerttu, Huusko Emmi, Lintala Taika, Mäntymaa Iida, 
        Palola Enni, Paloniemi Saana, Välimäki Miina, Joensuu Kaius, Kurkela Jouka, 
        Lankinen Noa, Latva Samuel, Livera Aldo, Närvä Juuso, Pikkala Veikka, Puska Markus 
     75 Vaasan Keskuskoulu 2                        DNS  
        Hurtig Tiuku, Järvinen Henna, Keravuori Lilli, Lehtinen Elsa, Leminen Nelli, 
        Niemi Emmi, Perttola Veera, Savolainen Sofia, Ehrnrooth Arvi, Granqvist Otto, 
        Hoppi Lukas, Laitinen Santiago, Lillvik Anton, Loukiainen Taavi, Niemi Mikael, 
        Pörtfors Nooa 
     75 Vaasan Keskuskoulu 5                        DNS  
        Alma Ekman, Minni Ekman, Asha Hersi, Sandra Linjamaa, Kerttu Okkonen, Amanda Risku, 
        Emmy Tolonen, Jade Vartiala, Axel Langhed, Jesse Lehtikevari, Lauri Niemi-Nikkola, 
        Mikael Saastamoinen, Rasmus Seppälinna, Veeti Sjöberg, Abdulrahman Rasuev, 
        Edin Petak 
     75 Vaasan Keskuskoulu 6                        DNS  
        Jämsä Aino, Pukkinen Iina, Pekkala Sanni, Haka Adaliina, Elmunen Eerika, 
        Taivassalo Senni, Rentola Eedla, Pakarinen Maija, Piiroinen Lari, Välimäki Aapo, 
        Perälä Juho, Miilumäki Roni, Lehtomäki Vili, Jokinen Samu, 
        Rinta-Knuuttila Onni-Matias, Hautala Joona 
     75 Vaasan Keskuskoulu 9                        DNS  
        Zeinab Fars, Zoleikha Fars, Prayer Daydon, Erica Kotanen, Isra Badaradinmohamm, 
        Kallio Ellen, Jade Nevantakanen, Julia Veikkola, Aliasghar Qasemi, Jukera Loku, 
        Ari Peräsalo, Olli Riskula, Miika Lehtikevari, Ukko Mäkinen, Justus Salo, 
        Ilmari Talja 

Erä 2

  1. 72 Suvilahden koulu 1                       3.31,2q 
        Iiris Hautala, Neema Muiruri, Senni Backman, Fanni-Fiona Valtonen, 
        Eleonoora Laaksonen, Nea Schreibmaier, Olivia Palomäki, Saraswati Numminen, 
        Miika Kela, Anton Karjalainen, Saish Injal, Justus Swahn, Eemil Myllykangas, 
        Iiro Ala-Heikkilä, Petrik Palmroth, Joel Ahomäki 
  2. 63 Otsonkoulu 1                             3.36,3q 
        Emmi Väänänen, Saaga Sulkava, Jenni Suosalo, Ella Kankaanpää, Milka Ahopelto, 
        Ilona Yltiö, Selina Hirvilampi, Pricilla Tenhunen, Aapeli Hietakangas, 
        Mateusz Mielniczek, Matias Mäenniemi, Juuso Syrjälä, Iiro Latvanen, 
        Koskinen Topias, Atte Saarimäki 
  3. 44 Huutoniemen koulu 1                      3.36,5q 
        Siiri Nuutinen, Adhal Wol, Viivi Norrback, Vilhelmiina Fagerström, Vilma Jokela, 
        Nelli Suhonen, Hanna Kivioja, Eeva Albino, Lassi Tuhkanen, Emil Alexandersson, 
        Lauri Mäki, Jussi Niemi, Nico Nikkinen, Lenni Autio, Verne Dahl, Lenni Urpiola 
  4. 48 Keski-Palokan koulu 1                    3.39,4q 
        Sara Sormunen, Sara Rantonen, Leea Arvaja, Christine Kuusisto, Amanda Miskala, 
        Eevi Ylitalo, Ella Salmela, Hilla Savioja, Noel Määttä, Elmeri Aarrejoki, 
        Robin Baldwin, Miko Timisjärvi, Tarmo Ässämäki, Leevi Kokkonen, Morten Mehtälä, 
        Veeti Louhivaara 
  5. 60 Nummen koulu 2                           3.40,1q 
        Kumpulainen Iina, Berisha Maaria, Aspbäck Juuli, Ala-Lähdesmäki Mira, Ahola Nea, 
        Minka Keskitalo, Jalava Iida, Sandell Henna, Petander Eeli, Järvinen Oskari, 
        Sten Lauri, Mäenpää Rene, Kaivonen Kasper, Välisaari Ville, Viianen Sakari, 
        Virkunen Miska 
  6. 55 Länsimetsän koulu 1                      3.42,6q 
        Aino Isoniemi, Ella Hautamäki, Anni Rantamäki, Jemina Lassila, Karla Ristolainen, 
        Cecilia Arpiainen, Senni Schulte-Tigges, Grace Uwase, Taavi Heimonen, Juuso Harju, 
        Jesper Påfs, Oliver Manninen, Jimi Ahlsved, Joona Haarala, Oskari Jussila, 
        Werneri Mylläri 
  7. 66 Perälän koulu Laihia 1                   3.49,9q 
        Jatsko Lisett, Järviö Anni, Kumara Olivia, Timo Emilia, Varala Nelli, Somppi Pinja, 
        Visuri Viivi, Runsala Ella, Visuri Viljami, Liljeqvist Arttu, Tuominen Antton, 
        Halmes Aatu, Timo Viljami, Vesala Eerik, Uuttu Joona, Somppi Joona 
  8. 62 Onkilahden koulu 6                       3.51,7q 
        Reeti Salomaa, Kasperi Laitalainen, Raul Khalifa, Leevi Laulaja, Lenni Hiironniemi, 
        Juuso Vahtera, Noel Ulmanen, Vertti Nyström, Vuorinen Mirella, Mikaela Ainassaari, 
        Venla Salonen, Aamu Saarela, Elli Koivusalo, Salma Omar, Angela Donje, 
        Pihla Keltamäki 
  9. 75 Vaasan Keskuskoulu 8                     3.54,7q 
        Henna Valkeakari, 4B Elsa, Hietikko Mimosa, Guya Hellen, Nadifo Abdullahi Istar, 
        Nadifo Abdullahi Rayaan, Haajamo Meri, 4B Senni, 4B Max, Hugo Vanhaviitakoski, 
        Aaron Rintamäki, Badaradin Tarik, Ghaderi Roni, 4B Severi, 4B Nestor, 
        Juoksijalle 4B/ 4C Vielätilaa 
 10. 75 Vaasan Keskuskoulu 7                     3.55,9q 
        Ella Krankkala, Jenna Laiho, Emmi-Julia Aho, Eeva Kuusisto, Evilda Rentola, 
        Aada Hovinmäki, Alexandra Grev, Siiri Rintamäki, Ilari Hirvelä, Olli Koskiniemi, 
        Lassi Tuovinen, Väinö Juuti, Aaron Hovinmäki, Kalle Anttila, Jooa Hurtig, 
        Aatu Jämsä 
 11. 62 Onkilahden koulu 3                       4.18,8q 
        Josette Holm, Sylva Ogundipe, Sara Hirvi, Ella Passi, Milja Rantala, 
        Anni Vuohelainen, Eevi Mäenpää, Pinja Annila, Oiva Kivisaari, Andreas Latvala, 
        Joona Lukkari, Emil Eklund, Joona Kiippa, Niko Kaunismäki, Onni Rintamäki, 
        Eeli Puskala 
 12. 62 Onkilahden koulu 2                       4.21,6q 
        Enni Alaluusua, Mariela Kurkimäki, Eevi Heinola, Lilja Seppä, Aino Martin, 
        Neea Uusitupa, Zeynab Karimova, Nora Maskalin, Andras Balazsin, Lucas Franke, 
        Aleksi Kytöharju, Olli Ketola, Eris Hoti, Onni Finskas, Otto Ristolainen, 
        Eeli Vilenius 
 13. 60 Nummen koulu 1                           4.25,6q 
        Deng Achieng, Fazekas Luca, Efremova Veronika, Alfatin Noora, Pihlakas Milena, 
        Saari Karoliina, Alfatin Saara, Fari Kiara, Keskitalo Tuukka, Ervasti Leo, 
        Borisov Ivan, Koivisto Jami, Akol Nyako, Sibomana Moise, Bubik Alex, Rantala Aatu 
 14. 72 Tervajoen koulu 1                        4.29,7q 
        Silja Parkkari, Aada Alpua, Maiju Taittonen, Odette Lähdesmäki, Siiri Munkki, 
        Emilia Kujanpää, Frida Kankaanpää, Minttu Tammi, Eetu Kytökangas, Konsta Kangas, 
        Samu Vuori, Santtu Vuori, Jussi Panula, Jere Mäkynen, Justus Mäkelä, 
        Tuukka Vuollet 
     75 Vaasan Keskuskoulu 3                        DNS  
        Tolonen Suvi, Uljas Selja, Hammarström Roosa, Lehtimäki Helli, Majabacka Iisa, 
        Mäkinen Neea, Paalosmaa Iisa, Norrena Oliver, Päivike Joonas, Vaaramo Noel, 
        Vainio Onni, Rautava Niklas, Tuominen Urho, Uusi-Ranta Juuso, Viinamäki Ilari, 
        Väyrynen Eemil 
     75 Vaasan Keskuskoulu 4                        DNS  
        Kallio Ada, Sjöberg Shiru, Kuikka Wilma, Viinamäki Vilma, Ovaska Ancelica, 
        Pekkarinen Oona, Pekkarinen Noora, Perälä Silja, Kaataja Jimi, Tervo Ukko, 
        Rissanen Oliver, Wegelius Max, Hirvelä Luukas, Harri Topias, Palmgren Henrik, 
        Perkkiö Uula 

4 x 100 m 2-aste tytöt Loppukilpailu


  1. 71 Seinäjoen lukio 1                         52,02  
        Hirvelä Emmi, Kupari Noora, Lähdemäki Heidi, Anneka Kruuti 
  2. 71 Seinäjoen lukio 2                         57,91  
        Mäki-Panula Tiina, Ankkuri Anni-Sofia, Joronen Sofia, Eikkula Liisa-Maija 
  3. 76 Vaasan lyseon lukio 2                     58,73  
        Henriikka Aaltonen, Jennifer Nguyen, Yasmina Limam, Krista Salonen 

4 x 100 m 2-aste tytöt Alkuerät


  1. 71 Seinäjoen lukio 1                         52,53q 
        Hirvelä Emmi, Kupari Noora, Lähdemäki Heidi, Anneka Kruuti 
  2. 71 Seinäjoen lukio 2                         56,72q 
        Mäki-Panula Tiina, Ankkuri Anni-Sofia, Joronen Sofia, Eikkula Liisa-Maija 
  3. 76 Vaasan lyseon lukio 2                     59,69q 
        Henriikka Aaltonen, Jennifer Nguyen, Yasmina Limam, Krista Salonen 
     76 Vaasan lyseon lukio 1                       DNS  
     74 Teuvan Yhtenäiskoulu 1                      DNS  
        Emma Kunnaspuro, Joanna Luoma, Vilma Luopa, Erika Harju 

4 x 800-200 m 7-9 lk pojat Loppukilpailu


  1. 67 Pohjois-Haagan yhteiskoulu 1            5.06,25  
        Uitto Eelis, Pihlavisto Antti, Laine Topias, Kölhi Eeka 
  2. 51 Kimpisen koulu 1                        5.14,85  
        Hovi Jori, Viskari Joona, Parkkonen Antti, Kivistö Rasmus 
  3. 47 Kauhavan yläkoulu 1                     5.21,19  
        Lindgren Joona, Luomala Valtteri, Valkama Tomi, Luomala Aleksi 
  4. 57 Merenkurkun Koulu 1                     5.25,98  
        Kaafi Mahamed, Jimmy Guya, Theo Majengo, Jesse Läntinen 
  5. 79 Variskan koulu 1                        5.30,97  
        Mäki Khamis, Välisaari Ossi, D'arc Tuyishime Jean, Koivula Frans 
  6. 52 Laihian keskuskoulu 1                   5.36,67  
        Heikki Kumara, Eemeli Kumara, Aleksi Kaunismäki, Hugo Hautamäki 
  7. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1              5.50,41  
        Niittykoski Otto, Taittonen Paavo, Keskinen Eetu, Hautala Jaakko 
  8. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 1                  6.25,44  
        Ville Nisula, Roni Nevala, Miika Arvola, Elias Muotio 

4 x 100 m 2-aste pojat Loppukilpailu


  1. 76 Vaasan lyseon lukio 1                     45,74  
        Sakari Tuominen, Mikko Paavola, Jimi Nukala, Antonio Teca 
  2. 68 Pärnu, Viro 1                             46,40  
        Henri Sai, Jakob Ristimets, Sander Arusalu, Marko Kaare 
  3. 71 Seinäjoen lukio 1                         50,63  
        Henri Katila, Juho-Jakko Yli-Ilkka, Veeti Lehtiniemi, Haapamäki Sameli 
  4. 71 Seinäjoen lukio 2                         54,45  
        Niko Rinta-Keturi, Jaakko Hautamäki, Sameli Joronen, Ilari Hanhia 

4 x 100 m 2-aste pojat Alkuerät


  1. 68 Pärnu, Viro 1                             45,25q 
        Henri Sai, Jakob Ristimets, Sander Arusalu, Marko Kaare 
  2. 76 Vaasan lyseon lukio 1                     45,41q 
        Antonio Teca, Mikko Paavola, Sakari Tuominen, Jimi Nukala 
  3. 71 Seinäjoen lukio 1                         51,49q 
        Haapamäki Sameli, Juho-Jakko Yli-Ilkka, Veeti Lehtiniemi, Henri Katila 
  4. 71 Seinäjoen lukio 2                         54,19q 
        Niko Rinta-Keturi, Jaakko Hautamäki, Sameli Joronen, Ilari Hanhia 

4 x 800-200 m 2-aste pojat Loppukilpailu


  1. 71 Seinäjoen lukio 1                       5.22,99  
        Jaakko Hautamäki, Veeti Lehtiniemi, Sameli Haapamäki, Juho-Jakko Yli-Ilkka 
  2. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 1                  5.36,79  
        Niku Rintala, Joona Nisula, Leevi Kormano, Mirko Viinikainen 
  3. 71 Seinäjoen lukio 2                       6.05,41  
        Sameli Joronen, Niko Rinta-Keturi, Henri Katila, Ilari Hauhia 

4 x 100 m 1-4 lk pojat Loppukilpailu


  1. 43 Hulmin koulu 1                          1.01,29  
        Elias Leinola, Juho Kaunismäki, Samuel Rinnasto, Jonathan Niemi 
  2. 55 Länsimetsän koulu 1                     1.03,11  
        Jimi Ahlsved, Oskari Jussila, Joona Haarala, Werneri Mylläri 
  3. 45 Isolahden koulu 1                       1.03,57  
        Oskari Kärki, Miika Nordström, Eeli Palomäki, Anton Heinonen 
  4. 48 Keski-Palokan koulu 1                   1.04,20  
        Tarmo Ässämäki, Veeti Louhivaara, Elmeri Aarrejoki, Noel Määttä 
  5. 72 Suvilahden koulu 1                      1.04,41  
        Iiro Ala-Heikkilä, Saish Injal, Olavi Keturi, Joel Ahomäki 
  6. 63 Otsonkoulu 1                            1.06,24  
        Iiro Latvanen, Aapeli Hietakangas, Matias Mäenniemi, Mateusz Mielniczek 
  7. 44 Huutoniemen koulu 1                     1.06,30  
        Verne Dahl, Lenni Autio, Lassi Tuhkanen, Emil Alexandersson 
  8. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1               1.07,38  
        Akil Kelmendi, Rasmus Joensuu, William Fager, Jyri Kukkola 

4 x 100 m 1-4 lk pojat Alkuerät

  1. 43 Hulmin koulu 1                          1.01,58q 
  2. 48 Keski-Palokan koulu 1                   1.03,57q 
  3. 45 Isolahden koulu 1                       1.04,67q 
  4. 55 Länsimetsän koulu 1                     1.04,96q 
  5. 72 Suvilahden koulu 1                      1.05,61q 
  6. 63 Otsonkoulu 1                            1.05,64q 
  7. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1               1.05,69q 
  8. 44 Huutoniemen koulu 1                     1.05,88q 
  9. 48 Keski-Palokan koulu 2                   1.07,82  
 10. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 2               1.08,32  
 11. 75 Vaasan Keskuskoulu 4                    1.08,54  
 12. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1              1.11,87  
 13. 75 Vaasan Keskuskoulu 3                    1.12,84  
 14. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                    1.12,87  
 15. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                   1.14,17  
 16. 72 Tervajoen koulu 1                       1.14,87  
 17. 73 Tervajoen koulu 3                       1.28,01  
     54 Luovan koulu 1                              DNS  

Erä 1

  1. 48 Keski-Palokan koulu 1                   1.03,57q 
        Tarmo Ässämäki, Veeti Louhivaara, Elmeri Aarrejoki, Noel Määttä 
  2. 45 Isolahden koulu 1                       1.04,67q 
        Oskari Kärki, Miika Nordström, Eeli Palomäki, Anton Heinonen 
  3. 63 Otsonkoulu 1                            1.05,64q 
        Iiro Latvanen, Aapeli Hietakangas, Matias Mäenniemi, Mateusz Mielniczek 
  4. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 2               1.08,32  
        Veeti Mäntymäki, Amil Kelmendi, Kevin Granholm, Joona Hietamäki 
  5. 73 Tervajoen koulu 3                       1.28,01  
        Eetu Kytökangas, Rasmus Ritola, Santtu Vuori, Konsta Kangas 

Erä 2

  1. 43 Hulmin koulu 1                          1.01,58q 
        Elias Leinola, Juho Kaunismäki, Samuel Rinnasto, Jonathan Niemi 
  2. 55 Länsimetsän koulu 1                     1.04,96q 
        Jimi Ahlsved, Oskari Jussila, Joona Haarala, Werneri Mylläri 
  3. 72 Suvilahden koulu 1                      1.05,61q 
        Iiro Ala-Heikkilä, Saish Injal, Olavi Keturi, Joel Ahomäki 
  4. 75 Vaasan Keskuskoulu 4                    1.08,54  
        Tuovinen Lassi, Hovinmäki Aaron, Hurtig Jooa, Badaradin Tarik 
  5. 75 Vaasan Keskuskoulu 3                    1.12,84  
        Kangasmaa Jaakko, Ehrnrooth Eino, Uusihakala Veeti, Ojanen Rasmus 
  6. 72 Tervajoen koulu 1                       1.14,87  
        Lasse Tuomisto, Jussi Panula, Jere Mäkynen, Tuukka Vuollet 
     54 Luovan koulu 1                              DNS  
        Niku Erkkonen, Luca Huhtaviita, Jussi Pakkanen, Juho Saari 

Erä 3

  1. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1               1.05,69q 
        Akil Kelmendi, Rasmus Joensuu, William Fager, Jyri Kukkola 
  2. 44 Huutoniemen koulu 1                     1.05,88q 
        Verne Dahl, Lenni Autio, Lassi Tuhkanen, Emil Alexandersson 
  3. 48 Keski-Palokan koulu 2                   1.07,82  
        Miko Timisjärvi, Morten Mehtälä, Robin Baldwin, Dominic Sivelä 
  4. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1              1.11,87  
        Miro Syri, Kahelin Tuomas, Salmi Leevi, Emil Nabb 
  5. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                    1.12,87  
        Jalkanen Elmeri, Effati Aleksi, Garcia Carmen Antonio, Pulakka Valtteri 
  6. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                   1.14,17  
        Kaikkonen Lassi, Jousmäki Eetu, Kerttula Niko, Garang Machol 

4 x 800-200 m 5-6 lk tytöt Loppukilpailu


  1. 41 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 1     6.35,07  
        Peltopuro Eva, Soininen Lumia, Pauliina Kallio, Lilja Koskela 
  2. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1              6.43,17  
        Sirja Tyystjärvi, Heidi Nyrhinen, Tytti Vilpakka, Ella-Maria Marttila 
  3. 48 Keski-Palokan koulu 1                   6.48,95  
        Minea Vertala, Vilma Riutta, Minttu Ponto, Christine Kuusisto 
  4. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                    7.06,50  
        Rauha Birhane, Jessica Kantell, Ilmi Waltermann, Saara Ombela 
  5. 63 Otsonkoulu 1                            7.22,51  
        Elena Ohra-Aho, Oona Isoaho, Iiris Viitanen, Rosa-Mari Lahtela 
  6. 53 Lappajärven Yhteiskoulu 1               7.26,56  
        Petra Väkeväinen, Edit Jokitalo, Minea Kivinen, Roosa Luoma 
  7. 48 Keski-Palokan koulu 2                   7.28,81  
        Emilia Mantila, Iida Lyyra, Mikaela Niiles, Sara Sormunen 
  8. 44 Huutoniemen koulu 1                     7.31,45  
        Aada Kotimäki, Riia Koivisto, Sohvi Honkamaa, Floriana Haxhiu 
  9. 72 Tervajoen koulu 1                       7.56,43  
        Aliina Valkama, Anna Vähäkuopus, Emma Hemminki, Mimi Nybacka 
 10. 75 Vaasan Keskuskoulu 1                    8.11,35  
        Lydia Wester, Elli Nasman, Sanni Tuovinen, Tea Lantinen 
 11. 77 Vaasan Rudolf Steiner -koulu 1          8.37,85  
        Venla Merikivi, Lempi Sillankorva, Sarah Blom, Anni Alho 

16 x 80 m sukkula 5-6 lk Loppukilpailu


  1. 50 Kesämäen koulu 1                         3.14,9  
        Teresa Mensah, Siiri Tiilikainen, Henriika Jokiranta, Iines Peltonen, 
        Siiri Anttila, Helmi Ruottinen, Elina Grudinchi, Martha Salminen, Arttu Pentti, 
        Pablo Tynkkynen, Ari Helkala, Konsta Rutonen, Lalli Lahtinen, Saku Koukku, 
        Nuutti Haapamäki, Otso Kalsta 
  2. 44 Huutoniemen koulu 1                      3.18,1  
        Elina Myllymäki, Aminat Bada, Ella Tahvanainen, Floriana Haxhiu, 
        Sohvi Honkamaa, Sonja Huhta, Riia Koivisto, Aada Kotimäki, Soheil Esmati, 
        Sainey Jabbi, Jaakko Tunturi, Daniel Knifsund, Lauri Ketola, Miko Näsinkoski, 
        Saku Ruohonen, Leevi Kettunen 
  3. 63 Otsonkoulu 1                             3.18,9  
        Anastasiya Lyubinska, Tara Jytilä, Rosa-Mari Lahtela, Jenniina Siirilä, 
        Milla Särkijärvi, Iiris Viitanen, Elena Ohra-Aho, Ronja Karjalainen, 
        Eero Mäkinen, Joel Vuorimäki, Miro Ahopelto, Valtteri Vainionpää, 
        Otto Hirvilampi, Marcus Tenhunen, Arttu Rajalahti, Peetu Mäkinen 
  4. 45 Isolahden koulu 1                        3.19,5  
        Ella Kärki, Sara Raikio, Silja Ahlvik, Josefiina Korkiamäki, Aada Vähämöttönen, 
        Misella Antila, Milla Hissa, Rosanna Lilllbacka, Benjamin Lillbacka, 
        Prince Kafarhire, Lucas Häggback, Valtteri Uusi-Laitila, Kasperi Kivimäki, 
        Sebastian Toivio, Gabriel Mansnerus, Akon Kuek 
  5. 41 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 1      3.22,4  
        Juho Hupli, Hänninen Melissa, Kallio Pauliina, Soininen Lumia, Peltopuro Eva, 
        Valtonen Martta, Vehko Terhi, Niskakari Eetu, Uotila Nico, Koreneff Max, 
        Heiska Nooa, Oiva Savo, Lilja Koskela, Fu Anlin, Holopainen Aava, Nuutti Pitkänen 
  6. 51 Kimpisen koulu 1                         3.24,0  
        Paulus Turunen, Elias Nuortamo, Kuparinen Roope, Luostarinen Urho, 
        Tahvanainen Tuomas, Junnikkala Akseli, Suoranta Toivo, Hyvärinen Martti, 
        Berg Anni, Kilkki Anne-Karin, Luoma Venla, Käppi Vilma, Tuuli Summanen, 
        Aumakallio Lotta, Hannikainen Pauliina, Kallas Lailita 
  7. 55 Länsimetsän koulu 1                      3.24,2  
        Ella Hulkki, Neea Hintsala, Iia Pirkola, Anika Haq, Ilona Järvinen, 
        Emilia Vanhatalo, Eveliina Halmesmäki, Fanny Engman, Ville-Veikko Westerholm, 
        Petteri Taijala, Rasmus Potka, Valtteri Ruotsalainen, Kaapo Haapaharju, 
        Eero Råberg, Samu Järvinen, Elias Machaal 
  8. 48 Keski-Palokan koulu 1                    3.24,5  
        Minttu Ponto, Emilia Mantila, Minea Vertala, Mikaela Niiles, Iida Lyyra, 
        Sara Rantonen, Vilma Riutta, Eevi Ylitalo, Eetu Kokkonen, Pyry Kilpeläinen, 
        Aleksi Heiska, Matias Kortelainen, Miska Puikkonen, Lenni Pättikangas, 
        Eelis Meriläinen, Toni Ässämäki 
  9. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                    3.26,5  
        Mäki-Kojola Emmi, Hakomäki Tytti, Uwineza Janette, Pylkkä Jenna, 
        Swanljung Ronja, Nea Maki-Valtari, Karla Karjalainen, Ilona Latva-Nikkola, 
        Teemu Leppikorpi, Haapasalo Ville-Valtteri, Sinimäki Atte, Omar Siraji, 
        Machol Lual, Jumparach Twister, Julius Härkönen, Jokiaho Viktor 
 10. 72 Suvilahden koulu 1                       3.30,3  
        Maria Martonen, Olivia Hietikko, Gaia Narayan, Tara Ojanperä, Vilma Välimäki, 
        Heini Keturi, Fiia Haavisto, Nelinda Smeds, Elias Hautala, Elias Holkko, 
        Joonas Koitto, Onni Riekkinen, Noah Spencer, Joel Norrgård, Qasem Hadi Ali, 
        Eetu Turunen 
 11. 44 Huutoniemen koulu 2                      3.30,5  
        Eevi Aspbäck, Janika Kaski, Viivia Flöjt, Siiri Ehrnrooth, Heta Kinnunen, 
        Veera Kukkonen, Veera Välivainio, Nenna Kujanpää, Oliver Söderholm, 
        Eevertti Pylkkä, Lauri Heikkilä, Sana Jabbi, Perttu Kukkola, Miko Kuusisto, 
        Yesse Kolmonen, Joona Myllyaho 
 12. 53 Lappajärven Yhteiskoulu 1                3.31,1  
        Minea Kivinen, Mira Osmonen, Edit Jokitalo, Minna-Liisa Savola, Aliisa Lehtinen, 
        Roosa Luoma, Petra Väkeväinen, Ksenia Lukina, Matti Tenhunen, Elias Kangastie, 
        Joni Nahkala, Veeti Mäkelä, Aleksi Mietala, Valtteri Olli, Anttu Lampinen, 
        Juha Klemola 
 13. 62 Onkilahden koulu 1                       3.31,6  
        Meri Alavillamo, Maaria Männistö, Matilda Laakkonen, Riikka Viitasalo, 
        Noora Yliaho, Mira Sieppi, Janna Raudasoja, Ninni Sundqvist, Akseli Kleemola, 
        Joonatan Knuutila, Jami Passi, Tuomas Ylimäki, Altin Sallahu, Joona Engman, 
        Mohamed Omar, Konstantin Goglidze 
 14. 62 Onkilahden koulu 2                       3.31,8  
        Minea Mäkinen, Elena Muhonen, Ellen Vehkaoja, Mimosa West, Eeva Peltomäki, 
        Korina Koco, Iiris Moisio, Sofia Pajunen, Abdallah Ibrahim, Arvi Ahola, 
        Lauri Hiisvirta, Roni Hudd, Rasmus Salomäki, Jesse Lampinen, Topias Koskela, 
        Elmeri Yliluoma 
 15. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1                3.32,2  
        Kiia Houtsonen, Tiia Pått, Jenna Vankka, Saara-Juulia Viertokangas, 
        Nella Pihlaja-Aho, Iida-Maija Naskali, Emma Huhtakallio, Nelly Gauffin-Kauste, 
        Matias Hietamäki, Roni Tekoniemi, Vallu Mäntymäki, Jere Kuusi, Adil Kelmendi, 
        Otto Björses, Akseli Puijola, Vertti Louke 
 16. 66 Perälän koulu Laihia 1                   3.33,4  
        Luhtala Nelli, Somppi Aada, Kantola Aada, Vallinmäki Emma, Korpi Nelli, 
        Nukarinen Veronika, Parttimaa Elina, Laine Jonna, Kurssi Aukusti, 
        Lyyski Elias, Varala Onni, Hakala Topias, Pohtola Topias, Heiska Eetu, 
        Kalervo Harri, Laine Tomi 
 17. 60 Nummen koulu 1                           3.39,3  
        Mariam Bada, Hirvelä Nanna, Vainionpää Veera, Nicolas Natasha, 
        Sinimäki Amanda, Emma Kinnari, Yli-Tuomaala Sofia, Junnola Vilma, 
        Kinnunen Joel, Hussein Mohamed, Csatlós Dávid, Peltoniemi Santeri, 
        Juuso Puisto, Fazekas Aron, Lindström Otto, Salo Anton 
 18. 75 Vaasan Keskuskoulu 3                     3.41,4  
        Karala Alis, Joki-Hollanti Anna, Fars Maleka, Kantell Jasmin, 
        Lassila Maija, Valli Peppina, Sifa Annette, Guya Thereza, Koski Urho, 
        Kieslich Veeti, Mokabber Dani, Aadan Faysal, Heinola Aaro, Miettunen Henry, 
        Södermann Svjatoslav, Berg Adam 
 19. 60 Nummen koulu 2                           3.41,6  
        Koukkari Janna, Kiviranta Jenna, Autio Emilia, Pulli Eveliina, 
        Hakala Kerttu, Kelmendi Besiana, Piirto Anette, Ali Naima, Suorauha Milo, 
        Kaivonen Lenni-Kalle, Damir Rayman, Mitkov Pencho, Wol Jai, 
        Jarvinsivu Daniel, Darinov Mitko, Knookala Joona 
 20. 75 Vaasan Keskuskoulu 4                     3.49,5  
        Matleena Joensuu, Netta Rissanen, Selma Koivumäki, Iida Autio, 
        Eedit Rintamäki, Enni Backholm, Juliet Savolainen, Pinja Paalanen, 
        Elias Harri, Lucas Rautava, Elliot Kieslich, Lassi Similä, Eemil Vaaramo, 
        Rasmus Högström, Miko Niemi, Aleksi Sulkakoski 
 21. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                     3.50,5  
        Sihtola Senni, Penttilä Matias, Välimäki Helmi, Taivassalo Veeti, 
        Pekkarinen Silja, Heinonen Eeli, Jussila Juulia, Keravuori Kalle, 
        Rinne Frida, Larikka Valo, Perälä Liisa, Nukala Roy, Niittykoski Jenni, 
        Saari Teemu, Paikka Vapaa, Paikka2 Vapaa 
     75 Vaasan Keskuskoulu 1                        DNS  
        Sanni Tuovinen, Elli Näsman, Lydia Wester, Nea Valkeakari, Tea Läntinen, 
        Saana Mäkelä, Lilja Palomäki, Silja Lehtomäki, August Lahtinen, Lenni Laari, 
        Konsta Niemisto, William Kunwar, Lauri Uusimäki, Oskari Laitila, 
        Jeri Backholm, Karolus Rautakoski 

16 x 80 m sukkula 5-6 lk Alkuerät


  1. 50 Kesämäen koulu 1                         3.14,4q 
        Teresa Mensah, Henriika Jokiranta, Iines Peltonen, Siiri Anttila, 
        Helmi Ruottinen, Elina Grudinchi, Martha Salminen, Arttu Pentti, 
        Pablo Tynkkynen, Ari Helkala, Konsta Rutonen, Lalli Lahtinen, Saku Koukku, 
        Nuutti Haapamäki, Otso Kalsta 
  2. 63 Otsonkoulu 1                             3.17,4q 
        Anastasiya Lyubinska, Tara Jytilä, Rosa-Mari Lahtela, Jenniina Siirilä, 
        Milla Särkijärvi, Iiris Viitanen, Elena Ohra-Aho, Ronja Karjalainen, 
        Eero Mäkinen, Joel Vuorimäki, Valtteri Vainionpää, Otto Hirvilampi, 
        Marcus Tenhunen, Arttu Rajalahti, Peetu Mäkinen 
  3. 44 Huutoniemen koulu 1                      3.18,6q 
        Elina Myllymäki, Aminat Bada, Ella Tahvanainen, Floriana Haxhiu, 
        Sohvi Honkamaa, Sonja Huhta, Riia Koivisto, Aada Kotimäki, Soheil Esmati, 
        Sainey Jabbi, Jaakko Tunturi, Daniel Knifsund, Lauri Ketola, Miko Näsinkoski, 
        Saku Ruohonen, Leevi Kettunen 
  4. 51 Kimpisen koulu 1                         3.22,1q 
        Paulus Turunen, Elias Nuortamo, Kuparinen Roope, Luostarinen Urho, 
        Tahvanainen Tuomas, Junnikkala Akseli, Suoranta Toivo, Hyvärinen Martti, 
        Berg Anni, Kilkki Anne-Karin, Luoma Venla, Käppi Vilma, Tuuli Summanen, 
        Aumakallio Lotta, Hannikainen Pauliina, Kallas Lailita 
  5. 45 Isolahden koulu 1                        3.23,3q 
        Ella Kärki, Sara Raikio, Silja Ahlvik, Josefiina Korkiamäki, 
        Aada Vähämöttönen, Misella Antila, Milla Hissa, Rosanna Lilllbacka, 
        Benjamin Lillbacka, Prince Kafarhire, Lucas Häggback, Valtteri Uusi-Laitila, 
        Kasperi Kivimäki, Sebastian Toivio, Gabriel Mansnerus, Akon Kuek 
  6. 48 Keski-Palokan koulu 1                    3.24,4q 
        Minttu Ponto, Emilia Mantila, Minea Vertala, Mikaela Niiles, Iida Lyyra, 
        Sara Rantonen, Vilma Riutta, Eevi Ylitalo, Eetu Kokkonen, Pyry Kilpeläinen, 
        Aleksi Heiska, Matias Kortelainen, Miska Puikkonen, Lenni Pättikangas, 
        Eelis Meriläinen, Toni Ässämäki 
  7. 41 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 1      3.25,5q 
        Nuutti Pitkänen, Kallio Pauliina, Fu Anlin, Soininen Lumia, Peltopuro Eva, 
        Valtonen Martta, Vehko Terhi, Juho Hupli, Niskakari Eetu, Holopainen Aava, 
        Uotila Nico, Koreneff Max, Heiska Nooa, Oiva Savo, Lilja Koskela, 
        Hänninen Melissa 
  7. 55 Länsimetsän koulu 1                      3.25,5q 
        Ella Hulkki, Neea Hintsala, Iia Pirkola, Anika Haq, Ilona Järvinen, 
        Emilia Vanhatalo, Ella Laitila, Fanny Engman, Ville-Veikko Westerholm, 
        Petteri Taijala, Rasmus Potka, Valtteri Ruotsalainen, Kaapo Haapaharju, 
        Eero Råberg, Samu Järvinen, Mikael Lehtonen 
  9. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                    3.30,3q 
        Mäki-Kojola Emmi, Hakomäki Tytti, Uwineza Janette, Pylkkä Jenna, 
        Swanljung Ronja, Nea Maki-Valtari, Karla Karjalainen, Ilona Latva-Nikkola, 
        Teemu Leppikorpi, Haapasalo Ville-Valtteri, Sinimäki Atte, Omar Siraji, 
        Machol Lual, Jumparach Twister, Julius Härkönen, Jokiaho Viktor 
 10. 72 Suvilahden koulu 1                       3.30,4q 
        Maria Martonen, Olivia Hietikko, Gaia Narayan, Tara Ojanperä, Vilma Välimäki, 
        Heini Keturi, Fiia Haavisto, Nelinda Smeds, Elias Hautala, Elias Holkko, 
        Joonas Koitto, Onni Riekkinen, Noah Spencer, Joel Norrgård, Qasem Hadi Ali, 
        Eetu Turunen 
 11. 53 Lappajärven Yhteiskoulu 1                3.31,0q 
        Minea Kivinen, Mira Osmonen, Edit Jokitalo, Minna-Liisa Savola, 
        Aliisa Lehtinen, Roosa Luoma, Petra Väkeväinen, Ksenia Lukina, Matti Tenhunen, 
        Elias Kangastie, Joni Nahkala, Veeti Mäkelä, Aleksi Mietala, Valtteri Olli, 
        Anttu Lampinen, Juha Klemola 
 12. 62 Onkilahden koulu 1                       3.31,4q 
        Meri Alavillamo, Maaria Männistö, Matilda Laakkonen, Riikka Viitasalo, 
        Noora Yliaho, Mira Sieppi, Janna Raudasoja, Ninni Sundqvist, Akseli Kleemola, 
        Joonatan Knuutila, Jami Passi, Tuomas Ylimäki, Altin Sallahu, Joona Engman, 
        Mohamed Omar, Konstantin Goglidze 
 13. 44 Huutoniemen koulu 2                      3.31,6q 
        Eevi Aspbäck, Janika Kaski, Viivia Flöjt, Siiri Ehrnrooth, Heta Kinnunen, 
        Veera Kukkonen, Veera Välivainio, Nenna Kujanpää, Oliver Söderholm, Eevertti Pylkkä, 
        Lauri Heikkilä, Sana Jabbi, Perttu Kukkola, Miko Kuusisto, Yesse Kolmonen, 
        Joona Myllyaho 
 14. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1                3.32,9q 
        Kiia Houtsonen, Tiia Pått, Jenna Vankka, Saara-Juulia Viertokangas, 
        Nella Pihlaja-Aho, Iida-Maija Naskali, Emma Huhtakallio, Nelly Gauffin-Kauste, 
        Matias Hietamäki, Roni Tekoniemi, Vallu Mäntymäki, Jere Kuusi, Adil Kelmendi, 
        Otto Björses, Akseli Puijola, Vertti Louke 
 15. 66 Perälän koulu Laihia 1                   3.33,5q 
        Luhtala Nelli, Somppi Aada, Kantola Aada, Vallinmäki Emma, Korpi Nelli, 
        Nukarinen Veronika, Parttimaa Elina, Laine Jonna, Kurssi Aukusti, Lyyski Elias, 
        Varala Onni, Hakala Topias, Pohtola Topias, Heiska Eetu, Kalervo Harri, Laine Tomi 
 16. 60 Nummen koulu 2                           3.41,8q 
        Koukkari Janna, Kiviranta Jenna, Autio Emilia, Pulli Eveliina, Hakala Kerttu, 
        Kelmendi Besiana, Piirto Anette, Ali Naima, Suorauha Milo, Kaivonen Lenni-Kalle, 
        Damir Rayman, Mitkov Pencho, Wol Jai, Jarvinsivu Daniel, Darinov Mitko, 
        Knookala Joona 
 17. 60 Nummen koulu 1                           3.42,3q 
        Mariam Bada, Hirvelä Nanna, Vainionpää Veera, Nicolas Natasha, Sinimäki Amanda, 
        Emma Kinnari, Yli-Tuomaala Sofia, Junnola Vilma, Kinnunen Joel, Hussein Mohamed, 
        Csatlós Dávid, Peltoniemi Santeri, Juuso Puisto, Fazekas Aron, Lindström Otto, 
        Salo Anton 
 18. 75 Vaasan Keskuskoulu 4                     3.46,5q 
        Matleena Joensuu, Netta Rissanen, Selma Koivumäki, Iida Autio, Eedit Rintamäki, 
        Enni Backholm, Juliet Savolainen, Pinja Paalanen, Elias Harri, Lucas Rautava, 
        Elliot Kieslich, Lassi Similä, Eemil Vaaramo, Rasmus Högström, Miko Niemi, 
        Aleksi Sulkakoski 
 19. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                     3.48,1q 
        Sihtola Senni, Penttilä Matias, Välimäki Helmi, Taivassalo Veeti, 
        Pekkarinen Silja, Heinonen Eeli, Jussila Juulia, Keravuori Kalle, Rinne Frida, 
        Larikka Valo, Perälä Liisa, Nukala Roy, Niittykoski Jenni, Saari Teemu, 
        Paikka Vapaa, Paikka2 Vapaa 
 20. 75 Vaasan Keskuskoulu 3                     3.49,0q 
        Karala Alis, Joki-Hollanti Anna, Fars Maleka, Kantell Jasmin, Lassila Maija, 
        Valli Peppina, Sifa Annette, Guya Thereza, Koski Urho, Kieslich Veeti, 
        Mokabber Dani, Aadan Faysal, Heinola Aaro, Miettunen Henry, Södermann Svjatoslav, 
        Berg Adam 
     75 Vaasan Keskuskoulu 1                        DNS  
        Sanni Tuovinen, Elli Näsman, Lydia Wester, Nea Valkeakari, Tea Läntinen, 
        Saana Mäkelä, Lilja Palomäki, Silja Lehtomäki, August Lahtinen, Lenni Laari, 
        Konsta Niemisto, William Kunwar, Lauri Uusimäki, Oskari Laitila, Jeri Backholm, 
        Karolus Rautakoski 
     62 Onkilahden koulu 2                          DNS  
        Minea Mäkinen, Elena Muhonen, Ellen Vehkaoja, Mimosa West, Eeva Peltomäki, 
        Korina Koco, Iiris Moisio, Sofia Pajunen, Abdallah Ibrahim, Arvi Ahola, 
        Lauri Hiisvirta, Roni Hudd, Rasmus Salomäki, Jesse Lampinen, Topias Koskela, 
        Elmeri Yliluoma 

M17 400 m Loppukilpailu


  1. Elias Jrad                              KU-58               50,74  
  2. Kalle Stylman                           LiedPa              50,84  
  3. Juuso Toivonen                          ÄhtU                53,38  
     Pietari Valoranta                       JyväskKU              DNS  

4 x 100 m 5-6 lk tytöt Loppukilpailu


  1. 40 Alanurmon koulu 1                         56,88  
        Viivi Louko, Inka-Maria Ylitalo, Sara Näykki, Jenna Mäkelä 
  2. 41 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 1       58,16  
        Holopainen Aava, Terhi Vehko, Lilja Koskela, Hänninen Melissa 
  3. 53 Lappajärven Yhteiskoulu 1                 58,57  
        Minea Kivinen, Roosa Luoma, Edit Jokitalo, Petra Väkeväinen 
  4. 45 Isolahden koulu 1                         58,94  
        Ella Kärki, Silja Ahlvik, Misella Antila, Sara Raikio 
  5. 48 Keski-Palokan koulu 1                     59,52  
        Vilma Riutta, Minea Vertala, Minttu Ponto, Eevi Ylitalo 
  6. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1                59,62  
        Sirja Tyystjärvi, Emma Rintamäki, Ella-Maria Marttila, Tytti Vilpakka 
  7. 63 Otsonkoulu 1                              59,67  
        Anastasiya Lyubinska, Iiris Viitanen, Elena Ohra-Aho, Tara Jytilä 
  8. 55 Länsimetsän koulu 1                     1.01,65  
        Ilona Järvinen, Anika Haq, Emilia Vanhatalo, Fanny Engman 

4 x 100 m 5-6 lk tytöt Alkuerät

  1. 40 Alanurmon koulu 1                         58,14q 
  2. 53 Lappajärven Yhteiskoulu 1                 58,28q 
  3. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1                58,31q 
  4. 48 Keski-Palokan koulu 1                     58,51q 
  5. 63 Otsonkoulu 1                              58,75q 
  6. 41 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 1       58,91q 
  7. 45 Isolahden koulu 1                         59,07q 
  8. 55 Länsimetsän koulu 1                     1.00,28q 
  9. 44 Huutoniemen koulu 1                     1.02,02  
 10. 72 Suvilahden koulu 1                      1.02,87  
 11. 75 Vaasan Keskuskoulu 1                    1.04,27  
 12. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1               1.04,58  
 13. 60 Nummen koulu 1                          1.05,01  
 14. 48 Keski-Palokan koulu 2                   1.05,32  
 15. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                   1.06,26  
 16. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                    1.07,44  
 17. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 2               1.07,69  
 18. 72 Tervajoen koulu 1                       1.10,25  
 19. 75 Vaasan Keskuskoulu 3                    1.11,78  
 20. 77 Vaasan Rudolf Steiner -koulu 1          1.16,41  

Erä 1

  1. 41 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 1       58,91q 
        Holopainen Aava, Terhi Vehko, Lilja Koskela, Hänninen Melissa 
  2. 55 Länsimetsän koulu 1                     1.00,28q 
        Ilona Järvinen, Ella Laitila, Emilia Vanhatalo, Fanny Engman 
  3. 72 Suvilahden koulu 1                      1.02,87  
        Maria Martonen, Heini Keturi, Fiia Haavisto, Olivia Hietikko 
  4. 60 Nummen koulu 1                          1.05,01  
        Besiana Kelmendi, Jalonen Julia, Ali Naima, Hakala Kerttu 
  5. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                   1.06,26  
        Sandvik Ronja, Jerohin Milla, Joselyne Uwineza, Karla Karjalainen 
  6. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                    1.07,44  
        Eedit Rintamäki, Iida Autio, Netta Rissanen, Matleena Joensuu 
  7. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 2               1.07,69  
        Emma Huhtakallio, Tiia Pått, Iida-Maija Naskali, Kiia Houtsonen 

Erä 2

  1. 48 Keski-Palokan koulu 1                     58,51q 
        Vilma Riutta, Minea Vertala, Minttu Ponto, Eevi Ylitalo 
  2. 45 Isolahden koulu 1                         59,07q 
        Ella Kärki, Silja Ahlvik, Misella Antila, Sara Raikio 
  3. 44 Huutoniemen koulu 1                     1.02,02  
        Aada Kotimäki, Riia Koivisto, Sohvi Honkamaa, Floriana Haxhiu 
  4. 75 Vaasan Keskuskoulu 1                    1.04,27  
        Sanni Tuovinen, Tea Lantinen, Nea Valkeakari, Elli Nasman 
  5. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1               1.04,58  
        Jenna Vankka, Nelly Gauffin-Kauste, Saara-Juulia Viertokangas, Pihlaja-Aho Nella 
  6. 72 Tervajoen koulu 1                       1.10,25  
        Mimi Nybacka, Anna Vähäkuopus, Aliina Valkama, Emma Hemminki 

Erä 3

  1. 40 Alanurmon koulu 1                         58,14q 
        Viivi Louko, Inka-Maria Ylitalo, Sara Näykki, Jenna Mäkelä 
  2. 53 Lappajärven Yhteiskoulu 1                 58,28q 
        Minea Kivinen, Roosa Luoma, Edit Jokitalo, Petra Väkeväinen 
  3. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1                58,31q 
        Sirja Tyystjärvi, Emma Rintamäki, Ella-Maria Marttila, Tytti Vilpakka 
  4. 63 Otsonkoulu 1                              58,75q 
        Anastasiya Lyubinska, Iiris Viitanen, Elena Ohra-Aho, Tara Jytilä 
  5. 48 Keski-Palokan koulu 2                   1.05,32  
        Emilia Mantila, Iida Lyyra, Mikaela Niiles, Ella Salmela 
  6. 75 Vaasan Keskuskoulu 3                    1.11,78  
        Ilmi Waltermann, Jessica Kantell, Porentola Aada, Saara Ombela 
  7. 77 Vaasan Rudolf Steiner -koulu 1          1.16,41  
        Alva Thölix, Peppi Jussila, Sarah Blom, Venla Merikivi 

4 x 800-200 m 1-4 lk pojat Loppukilpailu


  1. 65 Palonkylän koulu 1                      7.13,10  
        Jokilehto Jussi, Pääkkönen Matias, Lounela Henrik, Rintamäki Lassi 
  2. 43 Hulmin koulu 1                          7.24,34  
        Juho Kaunismäki, Jonathan Niemi, Samuel Rinnasto, Elias Leinola 
  3. 48 Keski-Palokan koulu 1                   7.25,43  
        Veeti Louhivaara, Tarmo Ässämäki, Elmeri Aarrejoki, Noel Määttä 
  4. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1              7.27,97  
        Kaleva Tyystjärvi, Samuli Rintamäki, Emil Nabb, Tuominen Oskaeri 
  5. 48 Keski-Palokan koulu 2                   7.33,75  
        Leevi Kokkonen, Dominic Sivelä, Robin Baldwin, Miko Timisjärvi 
  6. 44 Huutoniemen koulu 1                     7.34,31  
        Lenni Autio, Verne Dahl, Lassi Tuhkanen, Emil Alexandersson 
  7. 63 Otsonkoulu 1                            7.42,72  
        Aapeli Hietakangas, Matias Mäenniemi, Atte Saarimäki, Mateusz Mielniczek 
  8. 75 Vaasan Keskuskoulu 1                    7.58,10  
        Tuovinen Lassi, Badaradin Tarik, Koskiniemi Olli, Hurtig Jooa 
  9. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                    8.08,45  
        4B Severi, Tolonen Markus, Sirviö Mitro, 4B Nestor 
     54 Luovan koulu 1                              DNS  
        Niku Erkkonen, Luca Huhtaviita, Jussi Pakkanen, Juho Saari 

16 x 80 m sukkula 7-9 lk Loppukilpailu


  1. 67 Pohjois-Haagan yhteiskoulu 1             2.56,8  
        Pursiainen Anna, Tapanainen Jaakko, Leveelahti Linda, Uitto Eelis, 
        Mäkinen Luna, Lari Pankoski, Ahtola Aino, Antti Pihlavisto, Palosuo Aino, 
        Tuukka Pallonen, Camilla Strömberg, Paavo Niinikoski, Äikää Jonna, 
        Kölhi Eeka, Essi Eriksson, Laine Topias 
  2. 79 Variskan koulu 1                         3.02,1  
        Massenko Lotta-Sofia, Grace Albino, Kiia Salo, Foxell Ninja, 
        Pipsa Ponsiluoma, Angalo Nansi, Virgine Mwika, Sebastiao Elisabet, 
        Mäki Khamis, Kettunen Samu, D'arc Tuyishime Jean, Miro Dahl, Ashak Nyok, 
        Esron Rwamyco, Reh Mo Ku, Jerohin Petri 
  3. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1               3.03,4  
        Alanen Minttu-Maaria, Varpuluoma Piitu, Kahelin Minna, Viivi Lehtinen, 
        Hakomäki Veera, Salonen Mira, Alanen Anni-Linnea, Sahlberg Siina, 
        Hautala Jaakko, Eetu Keskinen, Niittykoski Otto, Lampela Rasmus, 
        Ketola Janne, Halonen Severi, Laturi Hannu, Oskari Laaksonen 
  4. 81 Vöyrinkaupungin koulu 1                  3.06,8  
        Ninja Kuutti, Vilhelmiina Laakkonen, Ali Shoustari Ghadal, Emmi Ilomäki, 
        Iiris Kallionpää, Fanni Kosunen, Marika Saari, Venla Kallio, Aaron Luomala, 
        Valtteri Hautakangas, Dolinin Vadim, Kalle Ojajärvi, Tuomas Saha, 
        Asa Dureskog, Roope Laitala, Abdi Hirsi 
  5. 57 Merenkurkun Koulu 1                      3.07,6  
        Roosa Rantala, Julianna Peltoniemi, Iina Harri, Heidi Uusitalo, 
        Mimosa Tuominen, Tinka Gylling, Sara Lamni, Roosa Jokihollanti, 
        Jesse Läntinen, Roope Korpela, Eemil Unkuri, Jonatan Junka, 
        Aleksi Paajaste, Theo Majengo, Jimmy Guya, Kaafi Mahamed 
  6. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 1                   3.16,6  
        Meri Suomalainen, Charlotta Lindholm, Ella Honkanen, Lyydia Kormano, 
        Silja Yli-Heikkuri, Minttu Kärkkäinen, Ella Kunnaspuro, Alexandra Hopia, 
        Roni Nevala, Miika Arvola, Muotio Elias, Ville Nisula, Venni Harju, 
        Santtu Tamsi, Markus Varismäki, Joni Rantala 
  7. 52 Laihian keskuskoulu 1                    3.19,4  
        Sanna Seppälä, Rosa Annila, Nelli Mikkilä, Noora Hilpinen, Lotta Juntunen, 
        Jutta Riihimaa, Sonja Palssi, Nelli Toivonen, Hugo Hautamäki, Heikki Kumara, 
        Eemeli Kumara, Aleksi Kaunismäki, Nuutti Mäki-Rajala, Elias Pöytälaakso, 
        Tuomas Jaskari, Tuomas Heikkilä 

4 x 100 m 5-6 lk pojat Loppukilpailu


  1. 49 Keskuskoulu, Lapua 1                      54,32  
        Julius Hirvelä, Juho Kallio, Teppo Tuuri, Lassi Halmesmäki 
  2. 63 Otsonkoulu 1                              54,87  
        Arttu Rajalahti, Eero Mäkinen, Joel Vuorimäki, Otto Hirvilampi 
  3. 48 Keski-Palokan koulu 1                     57,23  
        Eelis Meriläinen, Toni Ässämäki, Lenni Pättikangas, Miska Puikkonen 
  4. 55 Länsimetsän koulu 1                       58,79  
        Valtteri Ruotsalainen, Eero Råberg, Kaapo Haapaharju, Rasmus Potka 
  5. 53 Lappajärven Yhteiskoulu 1                 58,97  
        Elias Kangastie, Matti Tenhunen, Joni Nahkala, Juha Klemola 
  6. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                     59,01  
        Kabingwa Mardoche, Mading Ashak, Joonatan Purtola, Asifiwe Sergei 
  7. 44 Huutoniemen koulu 1                     1.00,34  
        Soheil Esmati, Miko Näsinkoski, Daniel Knifsund, Lauri Ketola 
  8. 75 Vaasan Keskuskoulu 1                    1.00,91  
        August Lahtinen, Lauri Uusimaki, Konsta Niemisto, Karolus Rautakoski 

4 x 100 m 5-6 lk pojat Alkuerät

  1. 63 Otsonkoulu 1                              54,78q 
  2. 49 Keskuskoulu, Lapua 1                      54,80q 
  3. 48 Keski-Palokan koulu 1                     57,83q 
  4. 55 Länsimetsän koulu 1                       58,80q 
  5. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                     58,88q 
  6. 53 Lappajärven Yhteiskoulu 1                 59,11q 
  7. 44 Huutoniemen koulu 1                     1.01,28q 
  8. 75 Vaasan Keskuskoulu 1                    1.01,46q 
  9. 45 Isolahden koulu 1                       1.01,74  
 10. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1               1.01,94  
 11. 41 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 1     1.02,23  
 12. 72 Suvilahden koulu 1                      1.03,00  
 13. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 2               1.04,02  
 14. 58 Merikaarron koulu 2                     1.04,25  
 15. 48 Keski-Palokan koulu 2                   1.05,09  
 16. 77 Vaasan Rudolf Steiner -koulu 1          1.05,83  
 17. 58 Merikaarron koulu 1                     1.09,25  
 18. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                    1.13,64  

Erä 1

  1. 63 Otsonkoulu 1                              54,78q 
        Arttu Rajalahti, Eero Mäkinen, Joel Vuorimäki, Otto Hirvilampi 
  2. 49 Keskuskoulu, Lapua 1                      54,80q 
        Julius Hirvelä, Juho Kallio, Teppo Tuuri, Lassi Halmesmäki 
  3. 78 Vanhan Vaasan koulu 1                     58,88q 
        Kabingwa Mardoche, Mading Ashak, Joonatan Purtola, Asifiwe Sergei 
  4. 41 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 1     1.02,23  
        Nooa Heiska, Nuutti Pitkänen, Fu Anlin, Koreneff Max 
  5. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 2               1.04,02  
        Adil Kelmendi, Roni Tekoniemi, Otto Björses, Matias Hietamäki 
  6. 77 Vaasan Rudolf Steiner -koulu 1          1.05,83  
        Viktor Granholm, Joose Lehtonen, Okko Vesterlund 

Erä 2

  1. 48 Keski-Palokan koulu 1                     57,83q 
        Eelis Meriläinen, Toni Ässämäki, Lenni Pättikangas, Miska Puikkonen 
  2. 53 Lappajärven Yhteiskoulu 1                 59,11q 
        Elias Kangastie, Matti Tenhunen, Joni Nahkala, Juha Klemola 
  3. 45 Isolahden koulu 1                       1.01,74  
        Valtteri Uusi-Laitila, Prince Kafarhire, Lucas Häggback, Benjamin Lillbacka 
  4. 58 Merikaarron koulu 2                     1.04,25  
        Jesse Hakala, Paavo Maikkula, Kalle Linna, Jimi Kalliokoski 
  5. 58 Merikaarron koulu 1                     1.09,25  
        Jiri Nikkinen, Viljam Linna, Elias Pirneskoski, Joel Kuronen 
  6. 75 Vaasan Keskuskoulu 2                    1.13,64  
        Jaukkuri Miika, Suominen Samu, Berg Jim, Joki-Hollanti Mikki 

Erä 3

  1. 55 Länsimetsän koulu 1                       58,80q 
        Valtteri Ruotsalainen, Eero Råberg, Kaapo Haapaharju, Mikael Lehtonen 
  2. 44 Huutoniemen koulu 1                     1.01,28q 
        Soheil Esmati, Miko Näsinkoski, Daniel Knifsund, Lauri Ketola 
  3. 75 Vaasan Keskuskoulu 1                    1.01,46q 
        August Lahtinen, Lauri Uusimaki, Konsta Niemisto, Karolus Rautakoski 
  4. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1               1.01,94  
        Jere Kuusi, Akseli Puijola, Vertti Louke, Vallu Mäntymäki 
  5. 72 Suvilahden koulu 1                      1.03,00  
        Elias Hautala, Joel Norrgård, Onni Riekkinen, Elias Holkko 
  6. 48 Keski-Palokan koulu 2                   1.05,09  
        Eeli Arvaja, Eetu Kokkonen, Matias Kortelainen, Kilpeläinen Pyry 

4 x 800-200 m 5-6 lk pojat Loppukilpailu


  1. 63 Otsonkoulu 2                            6.17,10  
        Otto Hirvilampi, Eero Mäkinen, Arttu Rajalahti, Peetu Mäkinen 
  2. 48 Keski-Palokan koulu 1                   6.28,50  
        Toni Ässämäki, Eelis Meriläinen, Lenni Pättikangas, Miska Puikkonen 
  3. 44 Huutoniemen koulu 1                     6.47,30  
        Soheil Esmati, Miko Näsinkoski, Daniel Knifsund, Lauri Ketola 
  4. 41 Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 1     7.21,89  
        Biese Ville, Oiva Savo, Nico Uotila, Juho Hupli 
  5. 48 Keski-Palokan koulu 2                   7.30,41  
        Kilpeläinen Pyry, Eeli Arvaja, Aleksi Heiska, Matias Kortelainen 
     75 Vaasan Keskuskoulu 1                        DNS  
        Lenni Laari, Lauri Uusimaki, August Lahtinen, Karolus Rautakoski 

16 x 80 m sukkula 2-aste Loppukilpailu


  1. 71 Seinäjoen lukio 1                        3.02,8  
        Kupari Noora, Lähdemäki Heidi, Kruuti Anneka, Hirvelä Emmi, 
        Mäki-Panula Tiina, Ankkuri Anni-Sofia, Joronen Sofia, Eikkula Liisa-Maija, 
        Haapamäki Sameli, Joronen Sameli, Hautamäki Jaakko, Kellokoski Tuomas, 
        Hauhia Ilari, Katila Henri, Rinta-Keturi Niko, Rintala Samuel 
  2. 76 Vaasan lyseon lukio 2                    3.06,0  
        Sanna Myllyniemi, Jennifer Nguyen, Yasmina Limam, Henriikka Aaltonen, 
        Viola Heikkinen, Iisa Rintamäki, Petra Äkkinen, Roosa Mykkänen, Henri Louko, 
        Mikko Paavola, Jimi Nukala, Eemeli Siekkinen, Sakari Tuominen, Rami Raikio, 
        Arttu Lähde, Antonio Teca 
Kilpailun ulkopuolella
     76 Vaasan lyseon lukio 1                    DSQ 
        Heini Sohlberg, Tuuli Sohlberg, Jutta Hintikainen, Laura Ristolainen, 
        Annika Ristolainen, Maiju Hautala, Aune Rintamäki, Ella Harri, Timo Luoma, 
        Arttu Heikkilä, Aleksi Shöning, Matias Stig, Costa Moniz Da, Saku Pienimäki, 
        Aleksi Peräsalo, Osku Pienimäki 

4 x 100 m 7-9 lk tytöt Loppukilpailu


  1. 68 Pärnu, Viro 1                             50,83  
        Vanessa Nikitina, Elisa Annamaa, Ethel Silla, Ramona Metsäranta 
  2. 67 Pohjois-Haagan yhteiskoulu 1              51,42  
        Pursiainen Anna, Leveelahti Linda, Aino Ahtola, Essi Eriksson 
  3. 61 Nurmon yläaste 1                          52,58  
        Saana Takala, Meeri Elomaa, Sofia Ylinen, Aada Mikkilä 
  4. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1                53,27  
        Hakomäki Veera, Sahlberg Siina, Alanen Anni-Linnea, Alanen Minttu-Maaria 
  5. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 2                54,87  
        Varpuluoma Piitu, Kahelin Minna, Viivi Lehtinen, Salonen Mira 
  6. 69 Salpausselän peruskoulu 1                 55,00  
        Salonen Aada, Sirmola Ella, Kinnunen Sara, Kotinurmi Pinja 
  7. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 1                    55,89  
        Meri Suomalainen, Silja Yli-Heikkuri, Ella Honkanen, Charlotta Lindholm 
  8. 81 Vöyrinkaupungin koulu 1                   56,29  
        Emmi Ilomäki, Ninja Kuutti, Vilhelmiina Laakkonen, Marika Saari 

4 x 100 m 7-9 lk tytöt Alkuerät

  1. 68 Pärnu, Viro 1                             50,94q 
  2. 67 Pohjois-Haagan yhteiskoulu 1              51,07q 
  3. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1                52,91q 
  4. 61 Nurmon yläaste 1                          53,14q 
  5. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 2                54,75q 
  6. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 1                    55,84q 
  7. 81 Vöyrinkaupungin koulu 1                   56,48q 
  8. 69 Salpausselän peruskoulu 1                 56,50q 
  9. 79 Variskan koulu 1                          56,68  
 10. 79 Variskan koulu 2                          57,78  
 11. 57 Merenkurkun Koulu 1                       59,10  
 12. 81 Vöyrinkaupungin koulu 2                   59,48  
 13. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 2                    59,65  
 14. 52 Laihian keskuskoulu 1                     59,97  
 15. 57 Merenkurkun Koulu 2                     1.01,52  
 16. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1               1.04,05  
 17. 46 Isoniitun koulu 1                       1.04,81  
 18. 77 Vaasan Rudolf Steiner -koulu 1          1.11,05  
     76 Vaasan lyseon lukio 1                       DNS  

Erä 1

  1. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1                52,91q 
        Hakomäki Veera, Sahlberg Siina, Alanen Anni-Linnea, Alanen Minttu-Maaria 
  2. 69 Salpausselän peruskoulu 1                 56,50q 
        Salonen Aada, Kinnunen Sara, Sirmola Ella, Kotinurmi Pinja 
  3. 79 Variskan koulu 1                          56,68  
        Foxell Ninja, Kiia Salo, Albino Grace 
  4. 57 Merenkurkun Koulu 1                       59,10  
  5. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 2                    59,65  
        Minttu Kärkkäinen, Ella Kunnaspuro, Alexandra Hopia, Lyydia Kormano 
  6. 77 Vaasan Rudolf Steiner -koulu 1          1.11,05  
        Sofia Kannasto, Iiris Ranta, Iina Wiklund, Tuuli Nieminen 

Erä 2

  1. 68 Pärnu, Viro 1                             50,94q 
        Vanessa Nikitina, Elisa Annamaa, Ethel Silla, Ramona Metsäranta 
  2. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 2                54,75q 
        Varpuluoma Piitu, Kahelin Minna, Salonen Mira 
  3. 81 Vöyrinkaupungin koulu 1                   56,48q 
        Emmi Ilomäki, Ninja Kuutti, Vilhelmiina Laakkonen, Marika Saari 
  4. 52 Laihian keskuskoulu 1                     59,97  
        Jutta Riihimaa, Sonja Palssi, Noora Hilpinen, Janette Kuusisto 
  5. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1               1.04,05  
        Jenni Peltokoski, Jenna Seppä, Teresa Pått, Matilda Naskali 
     76 Vaasan lyseon lukio 1                       DNS  
        Wera Hudd, Maiju Hautala, Heini Sohlberg, Jutta Hintikainen 

Erä 3

  1. 67 Pohjois-Haagan yhteiskoulu 1              51,07q 
        Pursiainen Anna, Leveelahti Linda 
  2. 61 Nurmon yläaste 1                          53,14q 
        Saana Takala, Meeri Elomaa, Sofia Ylinen, Aada Mikkilä 
  3. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 1                    55,84q 
        Meri Suomalainen, Silja Yli-Heikkuri, Ella Honkanen, Charlotta Lindholm 
  4. 79 Variskan koulu 2                          57,78  
        Virgine Mwika, Sebastiao Elisabet, Angalo Nansi 
  5. 81 Vöyrinkaupungin koulu 2                   59,48  
        Iiris Kallionpää, Essi Melender, Krista Kukkola 
  6. 57 Merenkurkun Koulu 2                     1.01,52  
  7. 46 Isoniitun koulu 1                       1.04,81  
        Saastamoinen Heidi, Vuorinen Amanda, Sipola Elli, Tarkiainen Veera 

4 x 800-200 m 7-9 lk tytöt Loppukilpailu


  1. 64 Palokan yhtenäiskoulu 1                 5.37,41  
        Lotta Mäkinen, Virtanen Alisa, Heinonen Varpu, Savolainen Riikka 
  2. 51 Kimpisen koulu 2                        5.52,77  
        Kaijansinkko Siiri, Peltola Venla, Vehmaa Essi, Jyrkinen Elena 
  3. 69 Salpausselän peruskoulu 1               5.54,36  
        Kotinurmi Pinja, Kinnunen Sara, Sirmola Ella, Salonen Aada 
  4. 61 Nurmon yläaste 1                        6.11,06  
        Inka Metsämäki, Saana Takala, Aada Mikkilä, Sofia Ylinen 
  5. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1              6.16,37  
        Hakomäki Veera, Sahlberg Siina, Varpuluoma Piitu, Alanen Anni-Linnea 
  6. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 1                  6.36,57  
        Meri Suomalainen, Silja Yli-Heikkuri, Ella Honkanen, Charlotta Lindholm 
  7. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 2                  7.21,54  
        Essi Latvaniemi, Janica Niemi, Minttu Kärkkäinen, Venla Mäntymäki 
  8. 52 Laihian keskuskoulu 1                   7.25,25  
        Lotta Juntunen, Nelli Mikkilä, Noora Hilpinen, Sonja Palssi 

N17 400 m Loppukilpailu


  1. Frida Hämäläinen                        TampPy              59,59  
  2. Eeva Immonen                            EspTa             1.00,60  
  3. Maisa Laakso                            IFDrott           1.02,75  
     Veera Perälä                            SeinäjSU              DNS  

4 x 100 m 7-9 lk pojat Loppukilpailu


  1. 67 Pohjois-Haagan yhteiskoulu 1              46,80  
        Pihlavisto Antti, Laine Topias, Uitto Eelis, Jaakko Tapanainen 
  2. 56 Mankolan yhtenäiskoulu 1                  47,33  
        Peltola Juuso, Pertola Arttu, Ahola Arttu, Kuronen Jasper 
  3. 57 Merenkurkun Koulu 1                       48,46  
        Roope Korpela, Jimmy Guya, Theo Majengo, Kaafi Mahamed 
  4. 79 Variskan koulu 1                          49,23  
        Nyok Ashak, Ku Reh Mo, Maki Khamis, Miro Dahl 
  5. 47 Kauhavan yläkoulu 1                       49,50  
        Valkama Tomi, Luomala Valtteri, Lindgren Joona, Luomala Aleksi 
  6. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1                50,55  
        Hautala Jaakko, Niittykoski Otto, Taittonen Paavo, Lampela Rasmus 
  7. 52 Laihian keskuskoulu 1                     51,94  
        Eemeli Kumara, Heikki Kumara, Hugo Hautamäki, Tuomas Jaskari 
     81 Vöyrinkaupungin koulu 1                      DQ  
        Abdi Hirsi, Asa Duveskog, Aaron Luomala, Valtteri Hautakangas 

4 x 100 m 7-9 lk pojat Alkuerät

  1. 67 Pohjois-Haagan yhteiskoulu 1              47,20q 
  2. 56 Mankolan yhtenäiskoulu 1                  47,60q 
  3. 57 Merenkurkun Koulu 1                       49,14q 
  4. 79 Variskan koulu 1                          49,23q 
  5. 47 Kauhavan yläkoulu 1                       49,64q 
  6. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1                50,66q 
  7. 52 Laihian keskuskoulu 1                     51,68q 
  8. 81 Vöyrinkaupungin koulu 1                   52,91q 
  9. 57 Merenkurkun Koulu 2                       53,77  
 10. 46 Isoniitun koulu 1                         55,23  
 11. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1                 56,30  
 12. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 1                    57,12  

Erä 1

  1. 79 Variskan koulu 1                          49,23q 
        Nyok Ashak, Ku Reh Mo, Maki Khamis, Miro Dahl 
  2. 47 Kauhavan yläkoulu 1                       49,64q 
        Valkama Tomi, Luomala Valtteri, Lindgren Joona, Luomala Aleksi 
  3. 52 Laihian keskuskoulu 1                     51,68q 
        Eemeli Kumara, Heikki Kumara, Hugo Hautamäki, Tuomas Jaskari 
  4. 57 Merenkurkun Koulu 2                       53,77  
        Eemil Unkuri, Aleksi Paajaste, Jonatan Junka 
  5. 59 Mustasaaren Keskuskoulu 1                 56,30  
        Peter Lundström, Mikko Kaunismäki, Juho Viitala, Aleksi Nukala 
  6. 74 Teuvan Yhtenäiskoulu 1                    57,12  
        Elias Muotio, Joni Rantala, Venni Harju, Miika Arvola 

Erä 2

  1. 67 Pohjois-Haagan yhteiskoulu 1              47,20q 
        Jaakko Tapanainen, Laine Topias, Pihlavisto Antti, Uitto Eelis 
  2. 56 Mankolan yhtenäiskoulu 1                  47,60q 
        Peltola Juuso, Pertola Arttu, Ahola Arttu, Kuronen Jasper 
  3. 57 Merenkurkun Koulu 1                       49,14q 
        Jimmy Guya, Theo Majengo, Kaafi Mahamed 
  4. 70 Savilahden yhtenäiskoulu 1                50,66q 
        Hautala Jaakko, Niittykoski Otto, Taittonen Paavo, Lampela Rasmus 
  5. 81 Vöyrinkaupungin koulu 1                   52,91q 
  6. 46 Isoniitun koulu 1                         55,23  
        Pajunen Robin, Taalikka Tuomas, Lahti Kaarle, Mykkänen Luukas 

4 x 800-200 m 2-aste tytöt Loppukilpailu


  1. 71 Seinäjoen lukio 1                       5.58,16  
        Anni-Sofia Ankkuri, Tiina Mäki-Panula, Heidi Lähdemäki, Anneka Kruuti 
  2. 71 Seinäjoen lukio 2                       6.44,55  
        Sofia Joronen, Emmi Hirvelä, Noora Kupari, Liisa-Maija Eikkula 

Sukkula seurajoukkueet Loppukilpailu


  1. Vaasan Sport                                2.17,5  
        Eddie Ahlmark, Topias Åkerman, Tuomo Viitasalo, Markus Hirvelä, 
        Rasmus Rönnholm, Kalle Saukko, Juho Laitamäki, Kalle Brasken, Tony Sund, 
        Emil Söderlund 
  2. Vaasan Suunnistajat                         2.21,1  
        Eveliina Välimaa, Jukka Nurmi, Juha Tuomisto, Tapio Peltola, 
        Ella Tuomaala, Tuomas Talonpoika, Ville Tuomaala, Pertti Välimaa, 
        Lotta Wasström, Hanna Ahomäki 
  3. VPS                                         2.50,0  
        Onni Peltoniemi, Nader Khalili, Juha Lindfors, Tapani Heino, Rex Hartman, 
        Jarkko Perälä, Jaakko Koskinen, Toni Sparv, Nazar Al-Ubaid, Eija Mäenpää 
			

Yhteystiedot

Suomenkielisen Kouluviestikarnevaalin Tukisäätiö

Puheenjohtaja
Håkan Nordman
050-512 2392
Toiminnanjohtaja
Riitta Pääjärvi-Myllyaho
040-522 7971